Primera: Valencia pobijedila Levante, remi Celte i Espanyola

Šišmiši su upisali bitnu pobjedu.

Posljednje dvije današnje utakmice 23. kola španjolske Primere su iza nas i vidjeli smo očekivane rezultate.

U neizvjesnoj utakmici Celta Vigo i Espanyol remizirali su 2:2. Gosti su poveli pogotkom Lea Baptistaa, koji se u desetoj minuti našao sam ispred Lopeza i matirao ga za 1:0. U 32. minuti Gomez Gonzalez glavom izjednačuje, a isti igrač deset minuta prije kraja preokreće rezultat na 2:1. Ipak, bod Andalužanima donosi Moreno tri minute prije kraja.

Valencia je u drugom susretu s 3:1 bila bolja od Levantea i time preskočila Real na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Poveli su domaćini u 17. minuti kada je Santi Mina nakon kornera Pareja glavom zabio za 1:0. Gosti na sličan način izjednačuju, nakon kombinacije iz kornera Campana je centrirao, a Postigo zabio za 1:1. Luciano Vietto u 65. minuti donosi novo vodstvo Valenciji, a konačnu pobjedu Šišmiša potvrđuje Dani Prejo golom iz kaznenog udarca u pretposljednjoj minuti susreta.