[VIDEO] Primera: Valencia srušila Espanyol, Malaga do druge pobjede

Šišmiši su zadržali drugo mjesto.

Odigrane su prve dvije današnje utakmice 12. kola španjolske Primere, u kojima smo vidjeli dvije očekivane pobjede favorita.

U ranije odigranom susretu Malaga je na La Roseladi s 3:2 pobijedila Deportivo. Već u 15. minuti Castro je izveo korner, a Rosales sjajnim udarcem s preko deset metara zabio za prednost domaćina. Samo osam minuta kasnije Celso Borges je centrirao, a Lucas Perez je izjednačio, da bi Fabian Schar u 52. minuti preokrenuo rezultat. Ipak, u 63. minuti Castro je nakon asistencije upisao i pogodak za 2:2, da bi Borja Baston šest minuta prije kraja iskoristio odličnu loptu Juanpija i lobom donio tek drugu pobjedu domaćina ove sezone.

U drugom susretu Valencia je s 2:0 pobijedila Espanyol i zadržala drugo mjesto na ljestvici. Dugo su Šišmiši probijali domaću momčad, a onda je u 67. minuti Kondogbia s 20 metara uz samu stativu donio vodstvo gostima. Pobjedu je potvrdio Santi Mina, koji je sedam minuta prije kraja iskoristio katastrofalnu pogrešku domaće obrane i odveo Valenciju na šest bodova prednosti ispred dva madridska kluba.

Kasnije večeras igraju još Las Palmas i Levante te Athletic Bilbao i Villarreal.

Primera, 12. kolo:

Malaga 3:2 Deportivo La Coruna (Rosales 15., Castro 63., Baston 84. / 23. Perez, 52. Schar)

Espanyol 0:2 Valencia (67. Kondogbia, 83. Mina)