[VIDEO] Primera: VAR pogrešno dodijelio crveni karton Barceloni, Pique Kataloncima donio bod

Katalonski derbi završen je bez pobjednika.

Barcelona je u petom kolu španjolske Primere na Camp Nou pred 76 055 gledatelja ugostila Gironu u katalonskom derbiju i remizirala 2:2, a Ernesto Valverde odlučio je ostaviti Ivana Rakitića i Samuela Umtitija na klupi, dok je Arthur prvi put u karijeri započeo od prve minute.

Već u petoj minuti gosti su imali prvu priliku, no Ter Stegen je obranio udarac Espinose glavom nakon kornera. U 12. minuti Lionel Messi nanizao je četvoricu gostujućih igrača, no Bono je vršcima prstiju izbio loptu u korner. Ipak, u 19. minuti Gerard Pique je odličnom okomitom loptom pronašao Semeda, koji je proslijedio loptu do Vidala. Čileanac se othrvao pritiska stopera i prizemnom loptom pronašao Messija, a Argentinac iz prve s 12 metara zabio za prednost. Samo dvije minute kasnije Suarez je mogao povisiti, no Bono je obranio njegov pokušaj.

U 29. minuti Luisito je odličnom asistencijom petom uposlio Dembelea, no Bono je upisao novu obranu, da bi u 35. minuti nakon pregleda videotehnologije Clement Lenglet zaradio dvojbeni crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača u sudaru.

Pet minuta prije odmora Bono je obranio pokušaj Messija iz slobodnog udarca, da bi 30 sekundi prije kraja prvog dijela Urugvajac Stuani izjednačio na 1:1.

U nastavku Valverde je bio prisiljen uvesti Umtitija umjesto Dembelea, a Arthur je glavom u 47. minuti pucao ravno u Bona. Samo četiri minute kasnije Portu se našao sam ispred Ter Stegena, koji mu je obranio udarac, no lopta se odbila do Stuanija, koji je doveo Gironu u vodstvo.

Tada su u igru ušli Rakitić i Coutinho, Messi je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a zatim mu je Bono obranio novu priliku iz slobodnog udarca, da bi konačno Gerard Pique glavom u 63. minuti izjednačio na 2:2.

Bono je ponovno obranio Messijev slobodni udarac iz 69. minute, kao i Coutinhov iz 83. minute, a Brazilčev udarac iz 88. minute prohujao je pored same vratnice i završilo je 2:2.