[VIDEO] Primera: Veličanstvena Barcelona poigrala se s Athleticom

Katalonci su očitali lekciju gostima iz Baskije.

Barcelona je u 29. kolu španjolske Primere nadigrala Athletic Bilbao na Camp Nou i pobijedila 2:0, iako je moglo biti i više od šest, sedam pogodaka u Kepinoj mreži.

Već u četvrtoj minuti Arrizabalaga je upisao obranu nakon slobodnog udarca Messija, no u osmoj minuti Argentinac je na lijevoj strani pronašao Jordija Albu, koji prizemno centrira, a Paco Alcacer zabija za prednost Katalonaca. U 11. minuti nakon soloprodora Messijev udarac obranio je Arrizabalaga, baš kao i minutu kasnije, da bi u 14. minuti Coutinho pogodio gredu.

Alcacer je mogao zabiti i drugi gol na susretu, no baskijski golman obranio je njegov pokušaj, no samo četiri minute kasnije Dembele je pronašao Messija, koji s 18 metara uz samu stativu povisuje na 2:0. Coutinho je i u 35. minuti pogodio gredu, da bi Paulinho u 44. minuti pogodio i stativu pa je ostalo 2:0.

Nakon prvog poluvremena Blaugrana je imala čak 11 udaraca, od kojih devet u okvir i 62 posto posjeda lopte, dok Baski nisu imali nijedan udarac u poluvremenu.

Lekue je u prvoj minuti nastavka uputio prvi gostujući udarac pored gola, a u 55. minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao ravno u živi zid. Coutinhov pokušaj iz 58. minute Kepa je uspješno obranio, a do kraja utakmice nismo gledali pretjerano zanimljiv nogomet i susret je završio 2:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a Ter Stegen u sedmoj od posljednjih deset utakmica sačuvao je svoju mrežu netaknutom.

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Coutinho (Gomes 85′), Rakitić, Paulinho, Dembele (Iniesta 64′) – Alcacer (8.) (Vidal 74′), Messi (30.)

Athletic Bilbao (4-2-3-1)

Arrizabalaga – Lekue, Nunez, Martinez, Saborit – Benat (Iturraspe 46′), San Jose – de Marcos, Garcia, Susaeta (Williams 63′) – Sabin (Aduriz 71′)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranoj utakmici Leganes s 2:1 pobijedio Sevillu.