[VIDEO] Primera: Veliki gradski derbi pripao Betisu, Sevilla pala na 13. mjesto!

Velika pobjeda Betisa.

Jedan od najvećih gradskih derbija na svijetu, onaj između Real Betisa i Seville, završen je pobjedom nominalnih domaćina. Betis je slavio s minimalnih 1:0 i skočio na peto mjesto španjolske Primere.

53 451 gledatelja na Estadio Benito Villamarin prvu priliku vidjelo je u 19. minuti kada je Pau Lopez obranio pokušaj Franca Vazqueza. Pet minuta prije odmora Canalesov gol za Betis poništen je zbog zaleđa, a Arana je do odmora imao veliku priliku, no pucao je pored gola.

U nastavku smo vidjeli Mercadov pokušaj preko gola, da bi u 66. minuti Jesus Gil Manzano pokazao drugi žuti karton Mesi. Betis je to iskoristio i deset minuta prije kraja pogotkom Joaquina glavom došao do velike pobjede, kojom je gurnuo Sevillu na 13. mjesto.