[VIDEO] Primera: Villarreal izborio Europsku ligu, a Real Sociedad nakon drame ide u play-off

Tri utakmice posljednjeg, 38. kola španjolskog prvenstva su iza nas, a odlučivale su o tome koja će momčad nagodinu igrati Europsku ligu.

Atletico Madrid se od Vicente Calderona oprostio s dva gola Fernanda Torresa, potvrdio treće mjesto i pobijedio Athletic Bilbao 3:1. Baskima se drugi rezultat nije poklopio i nisu izborili play-off Europske lige. Već u osmoj minuti Griezmann je glavom pronašao Torresa, koji zabija za 1:0. Istog igrača samo tri minute kasnije glavom je pronašao i Koke, a Španjolac povisio na 2:0. U 71. minuti Baski su došli do počasnog pogotka. Williams je primio loptu od de Marcosa i smanjio na 2:1. Ipak, Correa je u 89. minuti postavio konačnih 3:1 i ostat će upamćen kao posljednji strijelac Rojiblancosa na Vicente Calderonu.

A rezultat koji se nije poklopio Athleticu bio je onaj s Balaidosa, na kojemu je Real Sociedad u posljednjoj sekundi izborio remi od 2:2 protiv Celte i izborio play-off Europske lige. Celta je pogotkom Iaga Aspasa iz kaznenog udarca u 54. minuti došla do vodstva, no za goste je izjednačio Oyarzabal udarcem s desetak metara u 82. minuti. U 90. minuti Hjulsager je u same rašlje vratio vodstvo Celti, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Canales je izveo korner, a Juanmi glavom donio Real Sociedadu neviđeno slavlje.

Villarreal je na Mestalli gostovao kod Valencije i pobijedio ju 3:1 te izborio grupnu fazu Europske lige. Već u prvoj minuti Soldado je iskoristio katastrofalnu pogrešku domaće obrane i zabio za 1:0, no Šišmiši se u 54. minuti preko Nanija vraćaju u susret. Rodrigo je centrirao, a Portugalac glavom izjednačio. Međutim, samo četiri minute kasnije dos Santos je prizemno centrirao, a Manu Trigueros klizećim startom donio pobjedu Žutoj podmornici. Pobjedu je samo potvrdio Sansone, koji je dvije minute prije kraja golom u sami kut postavio konačnih 3:1.

Primera, 38. kolo:

Atletico Madrid 3:1 Athletic Bilbao (Torres 8., 11., Correa 89. / 71. Williams)

Celta Vigo 2:2 Real Sociedad (Aspas 54. – 11m, Hjulsager 90. / 82. Oyarzabal, 90+4. Juanmi)

Valencia 1:3 Villarreal (Nani 54. / 1. Soldado, 58. Trigueros, 88. Sansone)