[VIDEO] Primera: Villarreal uzeo bod Realu i osigurao peto mjesto

Žuta podmornica uspjela je nadoknaditi dva gola zaostatka.

U posljednjem, 38. kolu španjolske Primere, madridski Real gostovao je na de la Ceramici kod Villarreala i pred 18 891 gledatelja upisao remi, 2:2, kojim se oprostio i od teoretske šanse za osvajanjem drugog mjesta.

Već u trećoj minuti Hernandez je mogao šokirati Zidaneovu momčad, no glavom je pucao zamalo pored gola. Na drugoj strani Kroosov pokušaj iz šeste minute obranio je Fernandez, no u 11. minuti ništa nije mogao učiniti. Gareth Bale iskoristio je brzo izvedeni slobodni udarac i nakon soloprodora zabio za 1:0. Ronaldo je prvu priliku imao u 17. minuti, no pucao je visoko preko gola, kao i Casemiro u 28. minuti.

Ipak, samo četiri minute kasnije Marcelo je odličnom desnom vanjskom stranom kopačke pronašao Ronalda, koji glavom povisuje na 2:0. I hrvatski reprezentativac Luka Modrić mogao se upisati u strijelce u 37. minuti, no pucao je preko gola i na odmor se otišlo s 2:0.

Nismo gledali pretjerano dobar nogomet u nastavku, a igrači Kraljevskog kluba bili su svjesni da se trebaju odmarati za finale Lige prvaka iduće subote. Stoga je i Zidane izvadio iz igre Modrića i Ronalda, a na prvu priliku morali smo čekati sve do 71. minute kada je ujedno pao i pogodak. Nakon fantastične tiki-taka akcije, u kojoj je Žuta podmornica napravila deset dodavanja, lopta je došla do Martineza, koji fenomenalnim udarcem u sami kut vara Zidaneovog sina, Lucu.

Samo četiri minute prije kraja Samu Castillejo, koji je u igru ušao u 77. minuti, iskoristio je odlično proigravanje i zakašnjelu reakciju Marcela i presudio Kraljevima donijevši bod domaćinu. Luka Modrić igrao je do 62. minute, dok Mateo Kovačić ušao je umjesto Isca u 73. minuti.