[VIDEO] Primera: Vrsaljko asistirao u pobjedi Atletica, Valencia srušila Gironu

Favoriti nisu imali problema.

Diego Costa/Foto: commons.wikimedia.org - Carlos Delgado

Odigrane su prve dvije današnje utakmice 18. kola španjolske Primere, a Atletico Madrid je učvrstio svoju drugu poziciju na ljestvici.

Rojiblancosi su na Wanda Metropolitano ugostili Getafe i pobijedili 2:0, a zapaženu ulogu imao je i hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, koji je odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton. Povela je momčad Diega Simeonea u 18. minuti. Antoine Griezmann uposlio je Correu, koji iskosa zabija za 1:0. U 68. minuti upravo je naš Šime Vrsaljko prizemno centrirao, a Diego Costa postavio konačnih 2:0. Prilikom slavlja Costa je skočio na tribinu među navijače te tako zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton.

U drugoj utakmici Valencia je na Mestalli ugostila Gironu i samo remizirala 1:1. Gosti su poveli već u osmoj minuti kada je Mojica probio lijevu stranu i centrirao, a Portu glavom zabio za 1:0. Međutim, Ramalho je u 27. minuti postigao autogol i izjednačio, dok je preokret Šišmišima donio Dani Parejo iz kaznenog udarca u 48. minuti.