[Video] Prisjetite se pobjede Vatrenih koja je šokirala Englesku!

Na današnji dan prije točno deset godina hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je jednu od svojih najvećih pobjeda.

Na današnji dan prije točno deset godina hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je jednu od svojih najvećih pobjeda. Na prepunom Wembleyju su s 3:2 pobijedili Englesku u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2008. godine.

Naša nogometna reprezentacija se i prije same utakmice plasirala na Europsko prvenstvo dok su Englezi trebali samo bod iz naše utakmice kako bi se plasirali na završnu smotru.

Već u 8. minuti Niko Kranjčar šokirao je 88 tisuća ljudi na stadionu, te milijunsku publiku pred malim ekranima. Samo šest minuta kasnije, domaćini su doživjeli još veći šok jer je vodstvo Hrvatske povećao današnji član stručnog stožera, Ivica Olić. Englezi su se pribrali na poluvremenu te su u 56. minuti preko Lamparda i u 65. minuti pogotkom Croucha došli do potrebnog remija. Utakmica je bila sve napetija, ali onda u 77. minuti, Mladen Petrić pogodio je za konačan rezultat koji je Engleze bacio u očaj.