[VIDEO] Prva HNL: Dinamo se mučio protiv Rudeša, no na kraju upisao pobjedu

Dinamo je u ogledu osmog kola Prve HNL pobijedio Rudeš te zadržao prednost pred prvim pratiteljima. Modri opet nisu odigrali dobru utakmicu te su se jako namučili protiv novog prvoligaša. Golove za Modre postigli su Angelo Henriquez, Filip Benković i Hilal Soudani, dok su za Rudeš zabili Karlo Lulić te Mario Budimir, koji se tek nedavno priključio gostujućoj momčadi.

“Upisali smo tri boda što je u ovim okolnostima najbitnije, umjesto da utakmica ode u četiri ili više razlike, sami smo si stvorili probleme. Imali smo dosta dobro prvo poluvrijeme, no u nastavku smo pogubili niti, tu je bilo i malo umora od žestokih treninga. To se osjetilo u drugom poluvremenu. Stvorili smo puno dobrih situacija za prigode”, rekao je Mario Cvitanović pa nastavio:

“Dopustili smo Rudešu previše kontranapada i iz toga moramo nešto naučiti. Ali moram biti zadovoljan s 15 udaraca prema njihovom golu i dosta dobrih kombinatornih situacija, ali završni pas i realizacija nam nisu bili na nivou. Mislim kako smo drugi gol dobili iz kontranapada, nakon naše velike greške. Ovo je prva utakmica u kojoj smo primili dva gola, ali vidio sam reakciju igrača, znaju da smo trebali lakše doći do pobjede.

Rudešani su su prvo poluvrijeme bili impresionirani Dinamom te su igrali u velikom grču. Mislim da je dolazak u Maksimir za sve nas bilo veliko iznenađenje, mi prvih 20 minuta kao da nismo bili na terenu. U tom periodu nismo imali energije, nismo znali što bi s loptom, sve je to utjecalo na nas i – malo nas iznenadilo. Popričali smo u poluvremenu, znali da moramo promijeniti ponašanje, pa u nastavku bili agresivniji i imali više samopouzdanja”, rekao je Inaki Alonso pa dodao:

Bili smo dobri u nastavku, tko zna, možda je i Soudani zabio iz zaleđa. Možda je to bilo zaleđe, a možda i nije. Ali, ni kod 3:1 nismo odustali, već se borili do kraja. Poraženi smo, ali to nije čudno, ipak je ovo Dinamo. Bitan je način. Moramo se poboljšati, jedna pobjeda bi nam dala puno samopouzdanja”.

U sljedećom kolu Dinamo gostuje u Zaprešiću, dok Rudešani ugošćuju Istru te se nada prvoj prvoligaškoj pobjedi.