Medveščak je slavio u Rigi...

Medveščak je u Rigi svladao Dinamo 2:1 i upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni. Bila je to prilično teška utakmica, a naša momčad je oba pogotka za drugu pobjedu u nizu postigla na petominutnom powerplayu. Trener Gordie Dwyer misli: “Zadovoljni smo zbog rezultata i zato jer smo pronašli pravu taktiku. Ponosan sam na borbenost svojih igrača i nije nam bilo lagano. Vrlo važan segment pobjede bile su specijalne momčadi. Powerplay je iskoristio priliku i postigao dva važna pogotka, a penalty kill je također bio jako dobar. Taylor nam je s nekoliko odličnih obrana dao priliku za slavlju. Bio je naš najbolji igrač, a u takvim situacijama se osvajaju bodovi. Zadovoljan sam s borbenošću, no ima stvari koje moramo popraviti. Ovo je važna pobjeda i idemo dalje.”

Utakmica je započela izjednačenom igrom, ali Dinamo je ubrzo preuzeo inicijativu. Taylor je utakmicu završio s 28 obrana, a posebno se pamti njegova sjajna reakcija kad je Džerinš primio pak po izlasku s klupe za kažnjene i krenuo sam prema vratima Medveščaka. U desetoj minuti Sestito prelako prošao kroz obranu i svladao Taylora za prednost Dinama 1:0. Igrala se 22. minuta kad je Redlihs zbog udaranja Kvapila u koljeno zaradio kaznu 5+20, a Medveščak je u toj situaciji osvojio bodove. Minutu potom je Saarinen primio pak na centru, lijepim potezima se izborio za udarac i izjednačio rezultat.

Drugu utakmicu u nizu Saarinen je postigao pogodak: “Upisali smo prvu pobjedu u gostima i to je jako važno. Bilo je dramatično u završnici, no pokazali smo da imamo karakter i borili smo. Blokiranjem mnogo udaraca olakšali smo posao vrataru i unatoč kaznama u posljednjoj trećini osvojili smo bodove. Taylor je danas bio odličan.”

Točno 89 sekundi nakon toga Kvapil je iza gola Dinama dobio pak od Mäntyläe, izborio se za prostor i svladao Erikssona za vodeći pogodak Medveščaka. Dinamo je i dalje igrao u visokom ritmu, imao je nekoliko dobrih prilika, no Taylor je bio savršen. U posljednjoj trećini je na ledu vladala nervoza, što je dovelo do nekoliko fizičkih obračuna. U petak u 18:30 Medveščak gostuje u Moskvi kod Spartaka i ima priliku uzvratiti za težak prošlotjedni poraz u Ledenoj. Medvjedi su sedma momčad Zapada sa 19 bodova uz dva boda i jednu utakmicu više od devetoplasiranog Slovana.

Pogledajte pogotke (izvor: khl.ru)