Barcelona je golovima Ivana Rakitića pobijedila BATE Borisov na gostovanju rezultatom 2:0...

Ivan Rakitić slav pogodak/Foto: Mario Ćužić - Zna.hr

Branitelj naslova pobjednika Lige prvaka u trećem kolu skupine E Lige prvaka svladao je u gostima BATE Borisov, a u junaka utakmice prometnuo se hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić.

Raketa, koji se našao i u užem izboru za dobitnika prestižne Zlatne lopte – uz bok Lionelu Messiju, Cristianu Ronaldu i Robertu Lewandowskom – bio je izuzetno raspoložen, a odličnu je igru okrunio dva puta se upisavši u strijelce.

Veznjak blaugrane postigao je oba pogotka za svoju momčad, a osobito se istaknuo prvim golom u 48. minuti, precizno s dvadesetak metara poslavši loptu u same rašlje. Drugi zgoditak upisao je u 64. minuti, a oba puta za pogodak mu je dodao Brazilac Neymar.

Izuzetno efikasnu utakmicu odigrali su Bayer Leverkusen i Roma, koji su postigli čak osam golova (4:4). Nijemci su već u prvih dvadeset minuta poveli s 2:0, Rimljani uspjeli poravnati rezultat do kraja prvog poluvremena, a potom i preokrenuli na 2:4. Apotekari, ipak, nisu dopustili domaći poraz, u posljednjih četiri minute precizni su bili Kevin Kampl i Admir Mehmedi. Hrvatski nogometaši u dresu vučice Tin Jedvaj i Dario Krešić ovoga puta nisu upisali minute.

Svih 90 minuta upisao je zato Domagoj Vida u dresu kijevskog Dynama protiv Chelsea (0:0), dok je u drugoj utakmici skupine F Porto bez većih problema svladao Maccabi Tel Aviv (2:0).

U skupini H Zenit je trećom pobjedom, ovoga puta protiv Lyona, praktički osigurao vizu za prolazak u sljedeće kolo, a pogotke su postizali Artem Dzjuba, Hulk i Danny, dok je za Francuze precizan bio Alexandre Lacazette. Valencia je pak pobijedila Gent 2:1 zaslugama Sofianea Feghoulija i autogolom Stefana Mitrovića.

U drugoj utakmici Dinamove skupine F Arsenal je kreirao nemalo iznenađenje i pred svojim navijačima obnovio šanse za prolaskom skupine, svladavši Bayern rezultatom 2:0. Manuel Neuer branio je ‘nemoguće’, no potom je samo jednom velikom pogreškom dopustio topnicima da preko Girouda u 79. minuti te Özila u sudačkoj nadoknadi vremena osvoji sva tri boda i tako dodatno zakomplicira situaciju u skupini.