Hrvatski veznjak sudjelovao je s pogotkom i asistencijom u slavlju Barcelone nad Cordobom (0:8).

Barcelona nastavlja grabiti ka novom naslovu španjolskoga prvaka. Premda Madriđani željno iščekuju eventualni kiks blaugrane, to se sve do sada još uvijek nije dogodilo.

Messi i društvo sigurno plove prema tituli, smjerno drže dva boda prednosti pred najvećim konkurentom, a prvo su mjesto potvrdili i u 25. kolu Primere.

Raspoložena je Barca nedoraslom suparniku zabila čak osam golova, a kanonadu je započeo hrvatski veznjak Ivan Rakitić. Na semaforu je bila 42. minuta i krenuo je od tada potpuni potop domaćih.

Zabijali su redom Suarez, Messi, ponovno Suarez, a potom i Pique (na Rakitićevu asistenciju, odnosno ubacivanje iz kornera), da bi konačan rezultat postavili Messi, Neymar (iz kaznenog udarca) te hat-trickom Suarez.

Ivan Rakitić odigrao je, kao i ostatak momčadi, odličnu partiju – doprinio golom i asistencijom, a igrao je do 69. minute.