[VIDEO] Razočarao derbi za prevlast u Manchesteru

Manchester City i Manchester United su na Etihadu odigrali derbi kola, a susret ekipa koje pretendiraju na mjesto u Ligi prvaka ponudio je veliko razočaranje. Dvoboj je završio bez golova, a utakmicu za brzi zaborav su odigrali svi akteri.

Navedeno posebno potvrđuje završna statistika nakon utakmice, koja otkriva da su obje ekipe uputile tek četiri udarca u okvir gola (3-1 u korist Citya), te je bila jasna namjera Jose Mourinha da sačuva svoj gol. S druge strane, ekipa Pepa Guardiole nije uspjevala probiti blok Uniteda, a usamljeni Aguero u nekoliko prilika nije ni imao sreće, te je pogodio stativu u 10. minuti.

Najveće uzbuđenje na utakmici je stiglo pet minuta prije kraja kada Marouane Fellaini u nekoliko sekundi dobiva dva kartona i zarađuje prijevremeno isključenje. Belgijanac je prvo faulirao Aguera za prvi žuti karton, da bi na jednu provokaciju Argentinca odgovorio u stilu Zidanea, što je značilo da će United završnicu igrati s deset igrača. Navedeno nije puno pomoglo Cityu, iako su imali neke poluprilike i poništeni gol Gabriel Jesusa, no opći dojam je da su ekipe ukupne vrijednosti milijardu eura odigrale anemičan susret nedostajan derbija najjače lige na svijetu kako tepaju Premiershipu. Ovim rezultatom može najsretniji biti Arsenal koji lovi četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka i za očekivati je do kraja veliku borbu za to zlata vrijedno posljednje mjesto koje vodi u najelitnije europsko klupsko natjecanje.