Mateo Kovačić pogotkom je doprinio visokoj pobjedi madridskog Reala u Ligi prvaka...

Madridski Real svladao je u svom posljednjem ogledu natjecanja po skupinama u Ligi prvaka švedski Malmö s čak 8:0, a glavni akteri uvjerljivog trijumfa izabranika Rafaela Beniteza bili su Karim Bezema, Cristiano Ronaldo i Mateo Kovačić.

Kraljevi su na Santiago Bernabeuu potvrdili prvo mjesto u skupini A i prolaz u osminu finala, a čak četiri pogotka Malmöu je zabio Cristiano Ronaldo. Hat-trick je ostvario i Francuz Karim Bezema, a pogodak za 7:0 domaćih zabio je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Mladi veznjak na travnjaku je proveo 76 minuta, dok je Luka Modrić, zajedno s Garethom Baleom i Keylorom Navasom,  ovoga puta odmarao za važn(ij)e buduće ispite.

U drugom susretu iste skupine PSG je pobijedio Šahtar s 2:0 golovima Lucasa Silve i Zlatana Ibrahimovića te tako osigurao drugo mjesto i plasman u iduću rundu, a Hrvati u redovima gostiju Darijo Srna i Eduardo da Silva odradili su u Parizu glavninu posla na terenu – kapetan kockastih odigrao je svih 90 minuta, dok je Eduardo iz igre izašao u 78. minuti.

Najneizvjesnije je bilo u trokutu Wolfsburg – Manchester United – PSV, a na koncu su Nijemci u uzbudljivom i neizvjesnom susretu u izravnom okršaju iz elitnog klupskog natjecanja s konačnih 3:2 izbacili crvene vragove. PSV je također osigurao prolaz, pobjedom protiv ruskoga CSKA-a (2:1), oduzevši tako nogometašima Leonida Slutskog nastup barem u Europskoj ligi.

U skupini C borba se pak vodila za pozicije; madridski Atletico trebao je pobjedu protiv Benfice za prvo mjesto, što je i ostvario rezultatom 2:1, dok je treće mjesto remijem u Istanbulu nauštrb Astane izborio domaći Galatasaray.

Manchester City potvrdio je pred svojim navijačima titulu pobjednika skupine u ogledu s Borussijom Mönchengladbach (4:2), a drugo mjesto očekivano je osvojio europski doprvak Juventus, za kojega ovoga puta zbog viroze nije nastupio Mario Mandžukić. Sevilla je u Španjolskoj slavili protiv stare dame s minimalnih 1:0, a jedini zgoditak postigao je u 66. minuti Fernando Llorente.

U srijedu su na rasporedu i preostali završni susreti Lige prvaka, u kojima će se sastati Roma i BATE Borisov, Chelsea i Porto, Dinamo i Bayern, Dynamo Kijev i Maccabi, Gent i Zenit, Leverkusen i Barcelona, Olympiakos i Arsenal te Valencia i Lyon. Prolaz su i prije posljednjih obračuna osigurali Barcelona, Bayern i Zenit.