Madridski Real poražen je u Torinu rezultatom 2:1 - Juventus će potpuno zasluženo s prednošću na uzvrat polufinala Lige prvaka...

Cristiano Ronaldo i Gianluigi Buffon/Foto: Gettyimages

Real Madrid i Juventus odradili su prvi od dva čina polufinalne drame u elitnom klupskom nogometnom natjecanju. Izabranici Masimilliana Allegrija dokazali su i sebi i nogometnoj javnosti da ‘medijski optimizam’ prije prve polufinalne utakmice nije bio plasiran tek u svrhu dizanja samopouzdanja. Juventus je u Torinu prezentirao dobru, pametnu i hrabru igru te potpuno zasluženo u Madrid putuje s prednošću od jednog pogotka.

Juve je od prve minute pokazao kako se nije preplašio renomiranijih kraljeva, a osobito je raspoložen i rastrčan bio Carlos Tevez. Već se u drugoj minuti Vidal probio kroz kazneni prostor, ali nije stigao uputiti udarac prema Casillasu, a nešto je kasnije s dvadesetak metara pucao Sturaro samo da bi vratar Reala još jednom lako ukrotio taj pokušaj.

U tom se razdoblju Real dosta ‘tražio’, tek su dva puta iz slobodnih udaraca probali James Rodriguez i Cristiano Ronaldo, no ni jedan ni drugi nisu se baš iskazali. Na drugoj je strani terena Morata pokušao lukavo lobati Casillasa, međutim iskusni je španjolski lisac prozreo njegovu namjeru.

Samo koju minutu kasnije bio je, ipak, nemoćan. Najveći je dio posla napravio Tevez, prošao po lijevoj strani, napravio si prostor i pucao. Casillas je obranio, no lopta je došla do Alvara Morate, koji ju lako šalje u praznu mrežu. Tribine su ‘podivljale’, a Morata vjerojatno kipio nakon što je načeo mrežu kluba koji ga se prošle godine ‘odrekao’.

Real se malo trgnuo poslije pogotka, pokušali su Isco i Kroos, ali sve je ostalo samo na – pokušaju. Juventus je forsirao lijevu stranu, Masimiliano Allegri je dobro procijenio gdje najviše ‘pušta’, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli još jednom šokirati Real.

Baš u razdoblju kad je Juventus nahrupio i krenuo nešto organiziranije prema naprijed, Madriđani su došli do izjednačenja. Činilo se kako će i ta akcija ostati neiskorištena, no Realovi su je nogometaši nekako uspjeli dobro izvesti. James Rodriguez je sjajno proslijedio loptu s ruba šesnaesterca na peterac domaćina, gdje je zaleđe izbjegao Ronaldo i mirno poentirao za 1:1.

Stara dama je poslije izjednačenja malo posustala. Uspio je Real nekoliko puta stvoriti pomutnju u domaćem kaznenom prostoru, na drugoj se strani konačno ukazao Andrea Pirlo, no sve do 40. minute nije se događalo ništa pretjerano uzbudljivo. Na scenu je tada stupio dvojac Isco – Rodriguez, a potonji je iz fantastične situacije na koncu zatresao tek gredu.

Trebalo je nešto vremena da se na pravi način rasplamsa i drugo poluvrijeme. U početnih je desetak minuta borba uglavnom vođena na sredini terena, a ponovno je nešto odvažniji bio Juve.

No, Tevez je prvo na proigravanje Vidala pucao točno po sredini Casillasova gola, a potom nije dobro procijenio solo prodor u Realov šesnaesterac i prigoda je iznova otišla u nepovrat.

Imao je sudac pune ruke posla u 55. minuti. Domaći su poveli brzu kontru, prema Casillasu se sjurio Tevez, a neoprezno ga je u kaznenom prostoru sapleo Carvajal.

‘Požutjeli’ su u neminovnim trzavicama u međuvremenu Vidal i Marcelo, a s bijele je točke precizan bio onaj koji je jedanaesterac i iznudio.

Goal Carlos Tevez – Juventus 2-1 Real Madrid… by Bayeo

Dobru je prigodu propustio u 64. minuti Cristiano Ronaldo. Visoki ubačaj u Juventusovih šesnaest metara petom je na drugu vratnicu odlično proslijedio Chicharito, a za malo je kratak bio portugalski ofenzivac u punom trku.

Nastavili su Madriđani svim raspoloživim sredstvima tražiti Ronalda, jer drugo rješenje jednostavno nisu imali – sve je očitije koliko Realovoj kreaciji nedostaje Luka Modrić.

Nekoliko se minuta kasnije Gareth Bale lijepo oslobodio čuvara na desnoj strani i ubacio pred Buffona, ali ovoga puta previsoko. U narednih petnaestak minuta nije bilo većih uzbuđenja; Allegri je vrlo rano napravio izmjenu, očajao blok i vrebao kontre, dok su Realovi nogometaši mogli samo neopasno ubacivati u šesnaesterac.

Talijanska se momčad svjesno povukla u posljednjih deset minuta – sve su raspoložive snage upregnute u cilj očuvanja vodstva, a Madriđani u tim trenucima, bez neke izrazito inspirirane vedete, nisu mogli probiti čvrsti zid bianconera. Allegri je pronašao recept za kraljevsku momčad, no nakon prve je utakmice sigurno tek kako će biti poprilično vatreno na Santiago Bernabeu.