Realu prijeti izbacivanje iz Kupa kralja...

Madridski Real pobijedio je Cadiz u osmini finala Kupa kralja s 3:1, no zbog (ponovljene) gluposti trenera Rafaela Beniteza kraljevski će klub vrlo vjerojatno biti izbačen iz natjecanja.

Benitez je, naime, 2001. na kormilu Valencije u gostima minimalno slavio protiv trećeligaša Novelde, no šišmiši su za ‘zelenim stolom’ eliminirani iz natjecanja jer su u momčadi imali četiri igrača iz zemalja izvan Europske unije, odnosno jednoga više no što je dopušteno.

Strateg Reala na travnjak u Cadizu poslao je potpuno ispremiješan sastav, a sporan je bio nastup Rusa Denisa Čeriševa, koji je postigao i vodeći pogodak za svoju momčad u trećoj minuti.

Shvativši veliku pogrešku, španjolski ga je trener na poluvremenu zamijenio Mateom Kovačićem, no nije im pomoglo – predsjednik Cadiza Manuel Vizcaino potvrdio je kako su prijavili Real. “Poslije utakmice smo ih prijavili. Boli nas to jer je Real naš prijateljski klub”, prenosi njegove riječi Canal+.

“Nismo znali ništa o suspenziji. Ni Villarreal ni Španjolski nogometni savez nisu nas o tome obavijestili. Kad smo čuli za to, izvadili smo ga iz igre”, kazao je Benitez, a na njega se nadovezao direktor Reala Emilio Butragueno. “Stvarno nas nitko nije obavijestio, a niti igrač nije znao kako se smije igrati.”

Problem je nastao jer je Čerišev prošle sezone u dresu Villarreala zaradio treći žuti karton u ogledu s Barcelonom, a to ujedno znači i jednu utakmicu suspenzije. Konačan rezultat utakmice postavio je Isco u 66. i 74. minuti (utješni pogodak djelo je Marqueza dvije minute prije isteka vremena), a hrvatski reprezentativac Luka Modrić ovoga puta nije konkurirao za sastav.

Barcelona je pak uvjerljivo slavila protiv trećeligaša Villanovensea nakon remija u prvoj utakmici (0:0), a i Katalonci su na travnjak istrčali bez većine standardnih prvotimaca. Luis Enrique odmarao je i Ivana Rakitića, a u momčadi su bili tek Mathieu, Dani Alves i Mascherano. Pogotke su postigli Alves, Sandro Ramirez (tri gola) i Munir El Haddadi (dva pogotka), dok je za goste jedini strijelac bio Juanfran za konačnih 6:1.

Sporting Gijon našeg Alena Halilovića poražen je pak od Betisa s 2:0, a mladi hrvatski veznjak nije bio u sastavu rojiblancosa. Pogotke su postigli Alvaro Vadilla i Juan Vargas.