[VIDEO] Remi Hajduka i bjeloruskog Shakhtara

Hajdukovci se sutra vraćaju kući.

Hajdukovci su odradili posljednji susret na pripremama u turskom Beleku. Nakon što im je jučerašnja utakmica s mađarskim Ujpestom zbog lošeg vremena odgođena, “bili” su danas igrali protiv bjeloruskog Shakhtara iz Soligorska, a utakmica je završena bez pobjednika 1:1

Hajduk Split – Shakhtar Soligorsk 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Caktaš (20′), 1:1 Bakaj (38′)

Hajduk: Posavec (od 46. Duka), Tudor, Ismajli, Mikulić, Fomitschow, Nejašmić, Palaversa, Hamza, Caktaš, Jairo (od 77. Sahiti), Delić (od 46. Gyurcso)

Oba pogotka na utakmici pala su u prvom dijelu. Hajduk je poveo u 20. minuti kada je Jairo lijepo povukao kontru i uposlio Miju Caktaša, a potonji iz teške situacije pogodio bliži kut. Bjelorusi su izjednačili u 38. minuti, Hajduk je izgubio loptu na protivničkoj polovici, Shakhtar je lijepo odigrao kontru, Elis Bakaj je izbjegao zaleđe i rutinski matirao Posavca. Najbolju priliku u drugom dijelu imao je Ismajli koji je nakon udarca iz kuta pogodio gredu.

“Za nas je ovo bila vrlo dobra utakmica što se tiče natjecateljskog naboja, možda je ovo bila najbolja slika onoga što nas čeka za tjedan dana u Osijeku. Igrali smo protiv dosta agresivne momčadi, čvrste u sredini i vertikalne u napadu. Jako dobro nam je ovo došlo za kraj, peta je utakmica u nizu, osjetio se i umor na tehničkoj izvedbi igrača, ali to je normalno u ovoj fazi priprema” – rekao je trener Siniša Oreščanin.