[VIDEO] Rijeka nije izdržala pakao Pireja: Olympiacos preokrenuo utakmicu u posljednjoj minuti

Nogometaši Rijeke su u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka izgubili 2:1 na teškom gostovanju u Grčkoj kod Olympiacosa. Na uzvrat za tjedan dana na Rujevici će tako Rijeka s aktivnim rezultatom, a jedini gol Rijeke je postigao Heber u 41. minuti. U nastavku utakmice je Olympiacos preokrenuo rezultat golovima Odjidje-Ofoea i Romaa, te je tako potvrdio terensku dominaciju koju su imali cijeloga susreta, a tome je uvelike pomoglo isključenje Leonarda Zute koji je u 83. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaćin je u utakmicu ušao puno dominantnije što je bilo i za očekivati budući da su budžeti hrvatskog i grčkog prvaka neusporedivi. Prvu priliku je za Olympiacos u 8. minuti propustio preko Marokanca Carcele, a na drugoj strani je minutu kasnije uzvratio Heber iskosa iz polukontre. Prva velika obrana Sluge dolazi u 12. minuti kada čistu priliku riječki vratar brani Sebi. Novi veliki izazov za riječkog vratara predstavlja udarac Marka Marina, kojeg Sluga odlično skreće u korner. Treća ovoga puta nije bila sreća za Olympiacos, te je Ben jako loše reagirao na odličan ubačaj Odjidja-Ofoea. I kada se očekivao novi nalet grčkog prvaka, Rijeka je povela. Lijepo su kombinirali Gorgon i Heber, a Brazilac je odlično fintom izbacio Romaa i predivno pogodio donji kut gola nemoćnog Kapina. Mogao je Heber potpuno šokirati goste, no njegov dobar udarac u 45. minuti brani gostujući golman. Iznenađujućim vodstvom Rijeke se i otišlo na poluvrijeme.

U nastavku smo vidjeli vrlo sličan raspored snaga na terenu. Olympiacos je stihijski napadao, Rijeka se vješto branila i iznosila loptu u opasne zone po gol Grka. No, utakmicu preokreće potez gostujućeg trenera Hasija koji u 65. minuti uvodi Kostasa Fortounisa, najboljeg igrača grčke momčadi. Grk odmah po ulasku u igru pokazuje svoju kvalitetu, te odlično prolazi po desnoj strani riječke obrane i povratnom loptom nalazi Odjidju-Ofoea koji ne griješi iz ovakvih situacija i vraća stvari na početak.

Jači pritisak Olympiacosa je nakon izjednačujućeg gola izostao, no u 83. minuti Zuta dobiva drugi žuti karton zbog igranja rukom. Navedeno je dalo krila Olympiacosu za jači pritisak, a veliku priliku su Grci propustili u 90. minuti kada na ubačaj Koutrisa mladi Androutsos pogađa gredu riječkog gola. Riječka obrana ipak puca u 93. minuti kada s(p)retno Olympiacos dolazi do pobjedničkog gola. Pritom je Elez pogriješio i loše očistio jednu loptu koja dolazi na glavu Romaa, koji ne može pogriješiti iz ovakvih situacija. Rijeka je na kraju poražena u smiraju utakmice, no vrijedi čestitati igračima Matjaža Keka koji su dali sve od sebe i na uzvrat za tjedan dana nose gol u gostima koji bi vjerojatno svatko potpisao uoči večerašnje utakmice.

Olympiacos – Rijeka 2:1 (Odjidja-Ofoe 66′, Romao 90+3’/ Heber 41′)

Olympiacos: Kapino – Elabdellaoui, Retsos, Romao, Koutris – Gillet, Odjidja-Ofoe (od 79. Androutsos) – Seba (od 65. Fortounis), Carcela, Marin (od 75. Pardo) – Ben

Rijeka: Sluga – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Maleš, Bradarić, Mišić – Gorgon (od 78. Črnic), Heber (od 88′ Martić)- Gavranović (od 72. Jelić)