[VIDEO] Rukometaši Zagreba slavili protiv Meshkova

Zagrebaši su utakmicu prelomili u posljednjih deset minuta serijom 7:1.

Rukometaši PPD Zagreba na sjajan su način otvorili osmo kolo regionalne SEHA lige i u Sutinskim vrelima savladali su bjeloruskog prvaka Meshkov iz Bresta rezultatom 29:24.

Bjelorusi su nastavili po običaju ove sezone na gostovanja u SEHA ligi ići sa pomlađenom momčadi, Zagrebaši su to iskoristili i na odmor otišli sa tri pogotka prednosti, međutim olako su shvatili protivnika i u nastavku susreta, Meshkov je priprijetio uzeti bod. Deset minuta prije kraja susreta, Yahor Budzeika pogodio je za 22:22, ali nakon toga plinari su zbili redove i serijom 7:1 odjurili do sedme pobjede ove sezone.

U redovima Zagreba najefikasniji je bio kapetan Zlatko Horvat sa 8 pogodaka, a njemu uz bok bili su Damir Bičanić sa 6 i David Mandić sa 5 postignutih golova. Kod Bjelorusa prvo ime susreta bio je Andrei Yaschanka sa 7 golova.

“Meškov je odigrao stvarno dobru utakmicu danas, a mi smo još jednom pokazali svima, a ponajprije sebi da moramo biti maksimalno fokusirani od prve do zadnje minute. Na kraju pobjeda je najbitnija i krećemo se pripremati za idući susret protiv Celja.” – rekao je trener Zagreba, Lino Červar.

Nakon osam odigranih utakmica, Zagrebaši se nalaze na prvoj poziciji sa sedam pobjeda i jednim porazom, onim u prvom kolu od Nexea u Našicama.