[VIDEO] Ružna ozljeda obilježila početak NBA sezone – Cavsi i Rocketsi upisali pobjede

Sinoć je i službeno započela 72. NBA sezona, ove godine malo ranije zbog većeg broja ekipa. Prošlogodišnji finalisti su odigrali utakmice otvaranja. Dok su Cleveland Cavaliersi bili bolji od Boston Celticsa rezultatom 102:99, Houston Rocketsi iznenadili su Golden State Warriorse velikim preokretom i na gostujućem terenu slavili 122:121.

Ružna ozljeda obilježila početak prvenstva

Cavsi su službeno otvorili sezonu, a nemila scena nakon samo pet minuta obilježila je susret. Gordon Hayward nezgodno je doskočio, slomio gležanj i ostavio sve okupljene u nevjerici. “Evo kako se u sekundi može preokrenuti cijela sezona,” izjavili su komentatori.

U redovima prošlogodišnjih doprvaka nije bilo Ante Žižića, a do pobjede ih je vodio nevjerojatni LeBron James s učinkom od 29 poena, 16 skokova i devet asistencija. Izvrsnu utakmicu za Cavse odigrao je i novopridošli Derrick Rose s 14 poena, dok su Celticse u utrci za pobjedu vodili Kyrie Irving s 22 poena te Jaylen Brown s 25 poena.

Ratnici izgubili dobivenu utakmicu

Drugi susret večeri odigrali su Warriorsi protiv Rocketsa. Nakon tri četvrtine Ratnici su imali +13 i izgledalo je da prošlogodišnji prvaci nastavljaju u ritmu kojim su i završili prošlu sezonu. Ipak, Durantova trica za pobjedu nije bila priznata jer se nakon naknadnog pregleda snimke utvrdilo da je zvijezda Warriorsa ispustila loptu iz ruku nakon isteka vremena.

Warriorse su predvodili Young (23 poena) i Curry (22 poena), dok je u redovima Rocketsa Harden ubacio 27 poena. Isto tako veliki utjecaj na pobjedu gostiju iz Houstona imala je i klupa predvođena Ericom Gordonom koji je ubacio 24 poena.