[VIDEO] Šarić bolji u hrvatskom dvoboju! Hrvatu nedovoljan učinak sezone

U noći sa petka na subotu na NBA parketima zaigralo je čak šest hrvatskih košarkaša.

Dočekali smo i najveći hrvatski derbi u NBA ligi, onaj između Philadelphia 76ersa i Indiana Pacersa, odnosno onaj između Darija Šarića i Bojana Bogdanovića koji je pripao Šibenčaninu rezultatom 121:110.

Unatoč najboljem učinku Bogdanovića u sezoni, Pacersi nisu uspjeli doći do šeste pobjede sezone. Babo je za 35 minuta provedenih na parketu postigao 21 poen uz četiri skoka, dvije asistencije i ukradene lopte, a iz igre je gađao 8/14, odnosno 2/5 za tricu.

Šarić je za pobjedničku momčad ubacio 15 poena kojima je pridodao šest skokova i jednu asistenciju, a najbolji strijelci s 31 poenom bili su Redick kod 76ersa i Oladipo kod Pacersa. Ben Simmons upisao je triple-double učinak postigavši 14 poena, 11 skokova i isti broj asistencija u pobjedi svoje momčadi.

U porazu svojih Phoenix Sunsa na gostovanju kod NY Knicksa rezultatom 120:107 Dragan Bender je za 26 minuta igre upisao sedam poena, pet skokova i jednu blokadu te asistenciju, dok je strijelce kod obje momčadi predvodio Kristaps Porzingis s 37 poena.

Orlando Marija Hezonje je kod kuće poražen od Chicago Bullsa s visokih 105:83, a Dubrovčanin je odlično iskoristio minutažu upisavši osam poena, tri skoka i dvije asistencije, dok Ivica Zubac ponovno nije zaigrao za LA Lakerse koji su svladali Brooklyn rezultatom 114:112.

U gostujućoj pobjedi Cavaliersa kod Washington Wizardsa Ante Toni Žižić je za šest minuta upisao dva poena i skok, a sve je zasjenio njegov suigrač LeBron James koji je ubacio 57 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

“Osjećao sam da će ući svaki šut koji ispucam”, kazao je James čiji je sastav prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.