[VIDEO] Šarić nastavlja pružati sjajne igre, Bogdanović upao u krizu

Žižića se najavljivalo kao startera, no dobio je samo pet minuta u Portlandu.

Sinoć je na NBA parketima odigrano devet susreta, a od četiri naša predstavnika samo je jedan izašao kao pobjednik, dok su ostala trojica napustili teren pognute glave.

Indiana je na svome Parketu izgubila od favoriziranog Toronta koji je vodeći na istoku, a vjerojatno će tamo i ostati do kraja regularne sezone. DeMar DeRozan sa 24 poena, te Jonas Valanciunas sa 16 poena i 17 skokova predvodili su ih do pobjede. Darren Collison sa 22 i Al Jefferson sa 20 bili su najraspoloženiji kod Pacersa. Bojan Bogdanović ponovo je imao groznu šutersku večer, pogodio je samo jedan šut od 10 pokušaja, a susret je završio sa šest poena i dvije asistencije za 30 odigranih minuta.

Charlotte Hornetsi su pobjedili u Atlanti koja je sve bliže da završi kao posljednja momčad lige. Dwight Howard sjajan je bio sa 33 koša i 12 skokova, Kemba Walker je dodao 24 koša, a triple double je upisao Nicolas Batum sa 10 koševa i skokova, te 16 asistencija. Taurean Prince za Atlantu je poentirao 22 puta. Houston melje sve redom i sve bliže je prvom mjestu na zapadu, a u novoj pobjedi predvodili su ih James Harden sa 24 i Eric Gordon sa 23 koša. Clippersov Tobias Harris sa 29 koševa bio je najefikasniji igrač susreta.

Sixersi su došli do važne pobjede 118:110 kod raspadnutih Knicksa, koji su potpuno nemoćni bez Porzingisa, pa ih je predvodio Michael Beasley sa 24 koša. Phila je na pogon Joela Embiida i našeg Darija Šarića osvojila Madison Square Garden. Embiid je zabio 29 koševa, a Šarić je upisao 21 koš, 12 skokova, asistenciju i ukradenu loptu za 28 minuta provedenih u igri. Odličan je bio i Ben Simmons sa triple doubleom od 13 koševa, 10 skokova i 12 asistencija.

Chicago je došao do tijesne pobjede u Memphisu nakon što je Blakeney fauliran u posljednjoj sekundi, te je ubacio dva bacanja za pobjedu. Zach LaVine sa 20 poena bio je prvo ime Bullsa, a kod domaćih su Tyreke Evans sa 25 i Marc Gasol sa 21 košem bili učinkovitiji. San Antonio je trenutno izvan doigravanja i moraju upisivati pobjede i čekati kiks konkurencije. Važnu pobjedu protiv Pelicansa donio je LaMarcus Aldridge sa 25 poena. Denver je također u istim problemima kao Spursi, no i oni su došli do vrijedne pobjede nad Detroitom predvođeni trojcem Murray, Jokić i Barton koji su kombinirano zabili 72 koša.

Utah je u istom košu kao i Denver i San Antonio, borba za svaku pobjedu, a ova protiv slabašnih Sunsa im je dobro došla. 23 koša Donovana Mitchella i 21 Rudyja Goberta bili su i više nego dovoljni. Dragan Bender je u 29 minuta postigao 7 koševa, uhvatio 6 skokova, dvaput asistirao i ukrao jednu loptu.

Cleveland je poražen na gostovanju u Portlandu 113:105. Portland su predvodili CJ Mc Collum sa 29 i Damian Lillard sa 24 koša. Kod Clevelanda LeBron James zabio je 35 koševa. Ante Žižić dobio je na veliko iznenađenje samo šest minuta u igri, za to vrijeme je upisao dvije blokade. S obzirom na izostanke Kevina Lovea, Tristana Thompsona, a sinoć i Larry Nance Jr. očekivao se Žižić čak i u startnoj petorci, pogotovo jer je u nekoliko utakmica odigrao odlično i pokazao da se na njega može računati.

Indiana – Toronto 99:106

Atlanta – Charlotte 117:129

Houston – LA Clippers 101:96

NY Knicks – Philadelphia 110:118

Memphis – Chicago 110:111

San Antonio – New Orleans 98:93

Denver – Detroit 120:113

Utah – Phoenix 116:88