[VIDEO] Šarić ponovo briljirao, Zubac zamalo upisao više koševa nego minuta

Sinoć je na NBA parketima odigrano pet utakmica, a na njih tri su participirali naši košarkaši, te su lijepo popunili svoje statistike, ovisno o minutaži, a samo je Dario Šarić sa svojom momčadi upisao i pobjedu.

Los Angeles Lakersi poraženi su u Detroitu, te su i matematički ostali bez doigravanja, iako se to odavno znalo da u njemu neće sudjelovati. Unatoč činjenici da nemaju šanse za playoff, mladim igračima poput Ivice Zubca slične su šanse za veću minutažu kod trenera Lukea Waltona. Zubac je na parketu dobio osam minuta i upisao odličnih sedam koševa, četiri skoka, te asistenciju i blokadu. Kuzma je igrao primjerice 40 minuta, Ball 43, Caldwell-Pope 38, Randle i Lopez po 32. Detroit je do pobjede odveo Reggie Jackson sa 20 poena.

Philadelphia je u borbi za najviše pozicije na istoku kako bi osigurali prednost domaćeg terena u prvoj rundi doigravanja, stoga je bila važna pobjeda nad Denverom 123:104. Joel Embiid postigao je 20 koševa, isto koliko i naš Dario Šarić koji je dodao još šest skokova i tri asistencije. Najefikasniji igrač susreta bio je Denverov Barton sa 25 ubačaja.

Phoenix je na svom parketu poražen od Bostona koji se zacementirao na drugom mjestu istoka. Jason Tatum sa 23 i Marc Morris sa 20 koševa predvodili su Celticse, dok je najbolji kod Sunsa bio Jackson sa 23 ubačaja. Dragan Bender igrao je 33 minute uz ponovo slab šut 1/7, postigao je tri koša, ali uhvatio 10 skokova, ukrao jednu loptu i upisao dvije blokade.

U ostala dva susreta Minnesota je upisala domaći poraz od Memphisa koji bi ih mogao skupo stajati, dok je Charlotte nakon produžetaka bila bolja od Knicksa kojima nije pomoglo ni 42 koša i 12 asistencija Burkea.

Charlotte – New York 137:128 OT

Detroit – LA Lakers 112:106

Philadelphia – Denver 123:104

Minnesota – Memphis 93:101

Phoenix – Boston 94:102