[VIDEO] Šarić zabio 20 koševa u prvoj playoff utakmici NBA karijere

Portland je prva momčad koja je izgubila prednost domaćeg terena.

Sinoćnjim utakmicama započeo je završni dio NBA lige, tj playoff u kojemu Hrvatska ima čak tri predstavnika. Sinoć je na parket izašao samo jedan i nastavio odličnu formu, te upisao pobjedu sa svojom ekipom.

Philadelphia je nastavila uspješan i impresivan niz od 16. pobjeda za redom, a sa 130:103 došli su do prvog boda doigravanja. Miami je odlučno otvorio utakmicu sa 4:0 vodstvom, Phila je u kratkom periodu preokrenula, ali do poluvremena Miami je bio taj koji je diktirao tempo, te su u jednom trenutku bili i na +12. Nakon početne trice u trećej četvrtini domaćin je napravio seriju 23:3, a nakon toga prednost je samo rasla do konačnih +27.

Prvo ime susreta bio je J.J. Reddick sa 28 poena, Marco Belinelli dodao je 25, a naš Dario Šarić 20 uz tri asistencije i šest skokova. U redovima Miamija Olynyk je zabio 26, a Goran Dragić 15 koševa.

Toronto je bio bolji od Washingtona sa 114:106 i potvrdio plasman u regularnom dijelu kao najbolja ekipa istoka. U zanimljivoj utakmici sa nekoliko promjena u vodstvu, nijedna ekipa se nije odvojila na veliku prednost koja bi značila rješavanje pitanja pobjednika. Toronto je u finišu utakmice došao do najvećih 109:97 što se pokazalo nedostižno. Serge Ibaka sa 23 koša i 12 skokova predvodio je Raptorse, a John Wall upisao je jednaki broj koševa, uz 15 asistencija za Wizardse.

Golden State je bio bolji od San Antonija sa ogromnih 21 razlike. Warriorsi su već u prvoj četvrtini došli do 14 koševa prednosti, u drugoj su podigli na 18, a u trećoj potpuno dotukli Spurse kada su imali prednost od 23 razlike na ulasku u zadnju dionicu utakmice. Prednost je rasla na najvećih 28, ali Spursi su uspjeli malo uljepšati poraz. Klay Thompson zabio je 27, Kevin Durant 24, a JaVale McGee 15 koševa, isto kao i najbolji Spurs Rudy Gay.

Portland je na svome parketu poražen od New Orleansa sa 95:97 i izgubio prednost domaćeg terena. Utakmica je izjednačena do sredine druge četvrtine kada se Pelicansi odvajaju na desetak koševa prednosti, a potom u nastavku susreta podižu na ogromnih 19. Portland se uspio vratiti na samo 93:92, ali više od minimalnog poraza nisu uspjeli izvući. Anthony Davis briljirao je sa 35 koševa i 14 skokova, dok je kod Portlanda najefikasniji bili McCollum sa 19 i Lillard sa 18 koševa.

Philadelphia – Miami 130:103

Toronto – Washington 114:106

Golden State – San Antonio 113:92

Portland – New Orleans 95:97