Darijo Srna i Nikola Kalinić 'zakačili' su se u polufinalnoj utakmici ukrajinskoga Kupa...

Darijo Srna/Getty Images

Hrvatski reprezentativni branič Gordon Schildenfeld krenuo je sa svojim Panathinaikosom u doigravanje za ulazak u kvalifikacije Lige prvaka.

Schifo nije mogao bolje početi svoj put ka tom ‘svetom cilju’. PAO je lako svladao Asteras u gostima (4:0), a prvi je pogodak postigao upravo Schildenfeld nakon dobrog ubačaja Karelisa.

Hrvatski branič na terenu je proveo svih 90 minuta, dok je Danijelu Pranjiću pripalo posljednjih petnaestak nakon što je u igri zamijenio Ninisa. Pogotke su za Panathinaikos postigli još Karelis (2) i Berg.

U polufinalnu ukrajinskog Kupa, pak, gledali smo okršaj dvojice Hrvata. Snage su ogledali Šahtar i Dnjipro, a uspješniji je u tom dvoboju bio kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna.

U prvoj utakmici momčad iz Donjecka pobijedila je s 1:0, a finalistu ovogodišnje Europske lige pošlo je za rukom anulirat taj rezultat već na početku uzvrata – strijelac je bio Nikola Kalinić.

Šahtar je ipak uspio izboriti finale i to petnaest minuta prije kraja ogleda kad je Luiz Adriano realizirao kazneni udarac i odveo svoju momčad do same završnice.

Nemile su scene pak viđene poslije kraja utakmice – umalo su se fizički sukobili upravo Srna i Kalinić, no u tome su ih uspjeli spriječiti suigrači. Hrvatski je dvojac navodno s verbalnim prepirkama nastavio u tunelu, no na koncu je – barem ako je suditi prema posljedičnim izjavama – sve izglađeno.

“U pitanju su bile emocije. Ja sam štitio svoj klub, on svoj. Na terenu smo zakleti neprijatelji, a nakon utakmice prijatelji. Kalinić je dobar igrač i momak”, rekao je Srna za Jutarnji list. “Razgovarat ćemo kasnije, sve će biti u redu”, zaključio je.