[Video] SEHA liga: PPD Zagreb uvjerljivom pobjedom nastavio niz

PPD Zagreb nastavlja pozitivan niz nakon prve europske pobjede protiv Rhein-Neckar Löwena te je vidljiv uspon forme i povratak izgubljenog samopouzdanja.

PPD Zagreb u susretu osmog kola ugostio je Dinamo iz Pančeva i pritom upisao uvjerljivu pobjedu 40:29.

PPD Zagreb nastavlja pozitivan niz nakon prve europske pobjede protiv Rhein-Neckar Löwena te je vidljiv uspon forme i povratak izgubljenog samopouzdanja. Naime, u susretu 8. kola SEHA lige posljednjeplasirana momčad lige uspjela je Zagrebašima parirati tek jedno poluvrijeme.

Zlatko Saračević odmarao je iskusne igrače te pružio priliku onima koji strpljivo čekaju svojih pet minuta. Uz nekoliko iznimaka, što je rezultiralo lepršavom igrom sa svih strana pa se čak 13 igrača upisalo u strijelce.

Presudila je serija Zagreba 6:0 na otvaranju drugog dijela, a tu je hrvatski prvak pobjegao na 25:20 i do kraja susreta bez problema čuvao prednost.

Deset minuta prije kraja Zagreb je prvi put dostigao dvoznamenkastu razliku kada je poveo 33:23.

Najbolji kod Zagreba sa šest golova bili su Josip Božić Pavletić i Leon Šušnja, a po pet su dodali Josip Ereš i Mario Vuglač. Kod gostiju Aleksandar Pilipović postigao je sedam golova.

U sljedećem kolu PPD Zagreb gostuje kod Meshkova iz Bresta.