[Video] Serie A: Nikola Kalinić asistent u pobjedi Rossonera!

Milan je pobjedom skočio na sedmo mjesto lige s 24 osvojena boda.

Milan je na svom stadionu San Siro ugostio Bolognu u sklopu 16. kola talijanske Serie A i pritom upisao pobjedu 2:1.

Domaćin je poveo već u 10. minuti susreta. Ignazio Abate šalje dugačku loptu u šestnaesterac gostiju gdje je najviši u skoku naš Nikola Kalinić koji glavom loptu spušta za strijelca Giacoma Bonaventuru.

Međutim, gosti u 23. minuti poravnavaju na 1:1. S lijeve strane u kazneni prostor domaćina sjurio se Mattia Destro koji potom dodaje Simoneu Verdiju, a veznjak Bologne fantastično pogađa u gornji desni kut.

Kalinić je iz igre izašao i 68. minuti, a zamijenio ga je Andre Silva. U 76. minuti Milan ponovno vodi. S desne strane ubacio je Fabio Borini, a preciznim udarcem glavom Bonaventura svojim drugim pogotkom donosi domaćinima prednost i konačnih 2:1.

Milan je pobjedom skočio na sedmo mjesto lige s 24 osvojena boda, dok je Bologna na devetom mjestu s 21 bodom. U sljedećem kolu Rossoneri gostuju kod Verone 17. prosinca, dok Bologna dočekuje Juventus.