[VIDEO] Serie A: Pašalić s Atalantom deklasirao Chievo, Lazio slavio kod Parme i skočio na treće mjesto

Favoriti nisu imali problema.

Odigrane su prve četiri današnje utakmice devetog kola talijanske Serie A u kojima smo vidjeli i nastup jednog Hrvata.

Riječ je o Mariju Pašaliću, koji je ušao u igru za svoju Atalantu u 60. minuti u visokoj, 5:1 pobjedi nad Chievom. Junak utakmice bio je strijelac hat-tricka, Josip Iličić, a po gol su dodali De Roon i Gosens. Počasni gol domaćina zabio je Valter Birsa iz kaznenog udarca u 83. minuti.

Milan Badelj zbog ozljede mišića propustio je susret za Lazio, koji je golovima Immobilea s bijele točke iz 81. minute te Correje iz 93. minute pobijedio Parmu s 2:0 te skočio na treće mjesto.

U najranije odigranoj utakmici Frosinone je ugostio Empoli i remizirao 3:3, dok je Torino s 2:2 remizirao protiv Bologne i skočio na deveto mjesto.

Serie A, deveto kolo:

Frosinone 3:3 Empoli (Silvestre 8. – ag, Ciofani 52. – 11m, 63. / 32. Zajc, 48. Silvestre, 79. Ucan)

Bologna 1:2 Torino (Santander 59. / 14. Falque, 54. Baselli)

Chievo Verona 1:5 Atalanta (Birsa 83. – 11m / 25. De Roon, 28., 50., 52. Iličić, 72. Gosens)

Parma 0:2 Lazio (81. – 11m Immobile, 90+3. Correa)