(VIDEO) Serie A: Badelj pogotkom osigurao bod, Hrvatima mala minutaža

Milan Badelj pogotkom je osigurao bod svojoj Fiorentini u 25. kolu Serie A.

Kompletirano je 25. kolo Serie A u kojem su na travnjake diljem Italije istrčala tek trojica Hrvata.

Najdojmljiviju partiju pružio je kapetan Fiorentine Milan Badelj, koji je u 16. minuti pogotkom donio violama prednost od 1:0 protiv Atalante. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Petagna je ipak uspio izjednačiti, postavivši tako i konačan rezultat (1:1). Badelj je na terenu proveo čitavu utakmicu, a u 31. je minuti zbog spoticanja suparnika ‘zaradio’ žuti karton.

Ante Budimir u porazu svoje Crotone na gostovanju kod Beneventoa s klupe je ušao u 50. minuti zamijenivši ‘požutjelog’ Crociata, no bez većeg učinka.

Marko Rog je u dresu Napolija, minimalnoj pobjedi (1:0) protiv SPAL-a, sudjelovao tek posljednje tri minute, utrčavši na teren umjesto Callejona. Na drugoj strani travnjaka čitav je susret s klupe odgledao Lorenco Šimić.

U posljednjoj utakmici večeri snage su odmjerili Milan i Sampdoria. Domaćini su slavili s 1:0 pogotkom Bonaventure iz 13. minute, a spomenimo i kako je Rodriguezu u 7. minuti Viviano sjajno obranio kazneni udarac poslije igranja rukom braniča Sampdorije. Ivan Strinić u redovima gostujućeg sastava nije ulazio u igru, dok Nikola Kalinić i dalje muku muči s ozljedom bedra, koja ga je ovoga tjedna ostavila i bez nastupa u Europskoj ligi protiv bugarskog Ludogoreca. Tako ni ovoga puta sjajni hrvatski napadač nije bio u konkurenciji za nastup.

Zanimljivu utakmicu odigrali su u gradskom derbiju Torino i Juventus, uz minimalno slavlje stare dame (1:0). Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić susret je propustio zbog prehlade, što je trener Juventusa Masimilliano Allegri i najavio na konferenciji za medije uoči susreta.