[Video] Serie A: Budimir strijelac u pobjedi Crotonea

Hrvatski nogometaš Ante Budimir prvim pogotkom u sezoni načeo je goste iz Firence.

Crotone je ugostio Fiorentinu u sklopu 11. kola talijanske Serie A i pritom upisao drugu pobjedu u sezoni. Jedan od strijelaca za domaćine bio je naš Ante Budimir.

Domaćin je poveo u 17. minuti. Marcello Trotta je prošao po lijevoj strani i poslao prizemnu loptu u šestnaesterac gostiju. Loptu prihvaća Ante Budimir i lagano zabija za vodstvo svoje momčadi. Budimiru je ovo bio prvi gol u sezoni.

Asistent za prvi gol Trotta bio je strijelac u 19. minuti. Ukrao je loptu obrani gostiju u opasnoj zoni i sjurio se prema golu. Precizno je pogodio s ruba šestnaesterca za 2:0.

Do kraja poluvremena gosti uspijevaju smanjiti na 2:1. Federico Chiesa u kaznenom prostoru domaćina petom proigrava Marca Benassija koji iz blizine zabija za smanjenje vodstva.

Budimir je izašao iz igre u 79. minuti, a u 47. minuti je zaradio žuti karton. Milan Badelj odigrao je čitav susret za goste iz Firence.

Crotone je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja te su sada na 15. mjestu, dok je Fiorentina na sedmoj poziciji.