[VIDEO] Serie A: Domaće pobjede Fiorentine i Rome

Osim što je Inter jučer s 2:0 u gostima pobijedio Crotone, odigrane su još dvije utakmice četvrtog kola talijanske Serie A.

Milan Badelj odigrao je cijeli susret u pobijedi Fiorentine nad Bolognom 2:1. Viola je povela u 51. minuti. Dias je uputio centaršut, a Chiesa odmjerenim udarcem zabio za 1:0. Međutim, samo minutu kasnije, čim su krenuli sa centra, gosti su izjednačili. Taider je uposlio Palacija, koji je poluvolejom izjednačio. Pobjedu Fiorentini donio je Pezzella glavom nakon kornera Biraghija u 69. minuti. Za goste je Petković u igru ušao u 73. minuti.

U drugom susretu Roma je na Stadio Olimpico s 3:0 pobijedila Veronu. Vučicu je u prednost doveo Nainggolan nakon dvostrukog proigravanja s El Shaarawyjem u 22. minuti, da bi Edin Džeko 12 minuta kasnije iskoristio Florenzijev centaršut i glavom potvrdio pobjedu. Reprezentativac BiH postavio je konačnih 3:0 u 61. minuti. Aleksandar Kolarov prizemno je centrirao, a Džeko klizećim startom zabio za 3:0.