[VIDEO] Serie A: Golijada u Firenzi, Perišić strijelac i asistent

Ludu utakmicu su u derbiju 33. kola talijanske Serie A odigrali Fiorentina i Inter. U konačnici su Viole slavile s 5:4, a u obračunu klubova s najviše hrvatskih igrača u Italiji, se osim nestvarnih devet golova moglo vidjeti pregršt uzbuđenja, preokreta, kartona i promašenih penala.

Domaćine je u vodstvo u 23. minuti doveo Vecino na asistenciju bivšeg igrača Hajduka Hrvoja Milića, no vodstvo Fiorentine je potrajalo pet minuta kada hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić vraća stvari na početak. Već u 34. minuti momčad Stefana Piolija vodi 2:1, a strijelac je bio kapetan Intera Icardi.

S tim rezultatom momčadi odlaze na odmor, da bi publika u Firenzi u drugom poluvremenu doživila pravi spektakl. Prvo je Bernardeschiju penal obranio Handanovič u 54. minuti, da bi stoper Astori izjednačio rezultat na 2:2 u 62. minuti. Blitzkrieg Fiorentine nastavlja Vecino, svojim drugim golom na susretu samo dvije minute nakon toga, a Kalinićeva zamjena Babacar potom u razmaku od deset minuta zabija dva gola za 5:2. Do kraja je poraz Intera ublažio Icardi, koji je tako kompletirao hat-trick i stigao do brojke od 24. ligaška gola, no navedeno nije bilo dovoljno da Inter dođe niti do boda u Firenzi.

Ovim porazom je Piolijeva ekipa dodatno kompromitirala svoje šanse za europskim natjecanjem sljedeće sezone, budući da bi im gradski rival Milan sutrašnjom pobjedom mogao pobjeći na pet bodova. Od naših igrača svih 90 minuta su upisali Milan Badelj i Hrvoje Milić za Fiorentinu, te Ivan Perišić za Inter. Marcelo Brozović je ušao u 76. minuti susreta, dok Nikola Kalinić nije nastupio zbog crvenog kartona dobivenog u prošlom kolu protiv Empolija.