[Video] Serie A: Hrvat dvostruki strijelac u preokretu Crotonea!

Crotone je došao do druge pobjede zaredom u prvenstvu te su se popeli na 14. mjesto. Bologna je na 12. poziciji.

Bologna i Crotone utakmicom su otvorili 12. kolo talijanske Serie A, a gosti su upisali vrijednu pobjedu rezultatom 3:2 za bijeg iz opasne zone.

Utakmicu je obilježio hrvatski nogometaš Ante Budimir, dvostruki strijelac na današnjoj utakmici.

Do vodstva je prva došla Bologna u 38. minuti kada je slobodan udarac s 20 metara precizno lijevom nogom pogodio Simone Verdi. U 42. minuti Crotone dolazi do izjednačenja. Marcello Trotta je pucao, Angelo da Costa obranio, a odbijenu loptu u mrežu pospremio naš Budimir. Do kraja poluvremena Bologna ponovno dolazi u prednost. U 46. minuti ponovno je strijelac Verdi i ponovno iz slobodnog udarca, ali ovoga puta s desnom nogom.

U 68. minuti Trotta precizno pogađa s bijele točke za novo izjednačenje 2:2. Dvije minute poslije Budimir svojim drugim golom na utakmici rješava pitanje pobjednika. Prvi pokušaj mu je završio u bloku, ali iz drugog pokušaja odlično pogađa mrežu s ruba šestnaesterca iz teške pozicije za konačnih 3:2 i nova tri boda.

Budimir je bio strijelac i u prošlom kolu, u pobjedi Crotonea nad Fiorentinom (2:1), te sada na kontu ima tri pogotka u prvenstvu.