[VIDEO] Serie A: Icardijev hat-trick srušio Milan u milanskom derbiju!

Talijanski derbi Della Madonnina ispunio je očekivanja gledatelja na stadionu i onima pred tv ekranima. Nakon dvije godine Inter je uspio pobijediti Milan u prvenstvu, a heroj utakmice bio je Mauro Icardi, koji je zabio sva tri gola Nerazzurra u 3:2 pobjedi.

U prvom poluvremenu Inter je bio puno bolja momčad od Milana te je vodio rezultatom 1:0, kada sjajan ubačaj Candreve, Icardi pretvara u pogodak. Prijetili su još Interovci preko Candreve, koji pogađa gredu i Mirande. Prva prava prilika za Milan u prvom poluvremenu bila je tek u 44. minuti udarcem Borinija, kojeg je Handanović sjajno obranio.

U drugom poluvremenu potpuna zamjena uloga. U samo tri minute, tri sjajne prilike za Milan. Prvo Andre Silva pogađa vratnicu, zatim dvije odlične obrane Handanovića Susi i Boriniju. U 56. minuti nemoćan je bio Handanović nakon sjajnog udarca Suse, koji pogađa desni donji kut Interova gola. U silnim napadima Milana, te nakon još jedne obrane Handanovića krenula je kontra Intera u kojoj Perišić asistira za Icardija, koji pogađa za novo vodstvo. Sve do 81. minute igra na obje strane se malo primirila, ali onda u kontri Milana, prvi pogodak sezone postiže Bonaventura. U 89. najstroža kazna za Inter nakon velike pogreške Milanovog igrača Rodrigueza. Treći pogodak na utakmici te ukupno deveti u prvenstvu postiže Mauro Icardi.

Utakmica je bila agresivna s obje strane, a domaćini su požutjeli čak šest puta, dok su gosti dva puta požutjeli. Inter je ovom pobjedom zaostaje za Napolijem dva boda, a obje ekipe će sljedeći vikend odmjeriti snage u prvenstvenoj utakmici.