[Video] Serie A: Iznenađujući poraz Intera, Brozović skrivio jedanaesterac

U posljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serie A Inter je, na domaćem terenu, izgubio od Sampdorije 2:1. Ovaj neočekivani poraz je Inter u potpunosti izbacio iz prilike da sljedeće sezone igra Ligu prvaka, a do kraja sezone Piolijevim igračima predstoji velika borba s Atalantom i Milanom za posljednje mjesto koje jamči izlazak u Europu, odnosno Europa ligu.

Večerašnja utakmica za Inter nije mogla bolje početi, te je u 25. minuti Danilo D’Ambrosio pogodio mrežu gostiju, nakon ubačaja Banege. No, Sampdorija je i prije gola pokazivala kako nije u Milano došla na izlet, te je tako Quagliarella prvi pogodio okvir gola Handanoviča, da bi isto napravio i Bruno Fernandes. Izjednačenje je pak došlo u drugom poluvremenu kada Silvestre lijepim udarcem glavom svladava Handanoviča, no na samoj liniji loptu dira strijelac Schick. Dodir je bio minimalan, no ključan da Sampdorija postigne gol, a iz ponovljene snimke se vidi kako je Schick bio u zaleđu. Inter je nakon gola pritisnuo goste, a najveću priliku je propustio kapetan Icardi i kada se činilo da utakmica ide prema neodlučenom ishodu, Sampdorija je dobila penal. Nakon jednog slobodnog udarca za Sampdoriju, Marcelo Brozović potpuno neobjašnjivo udarac Schicka zaustavlja rukom i sudac Celi nema izbora, te dosuđuje najstrožu kaznu i žuti karton za hrvatskog reprezentativca. Iz penala je u 85. minuti siguran bio iskusni Quagliarella, a to je značilo kako gosti odnose puni plijen iz Milana.

Od naših reprezentativaca cijelu utakmicu je za Inter odigrao Marcelo Brozović, a Ivan Perišić je na terenu bio do 78. minute. U redovima gostiju, Ante Budimir i Lorenco Šimić nisu ulazili u igru.