[Video] Serie A: Jurićeva Genoa izgubila od ljutih rivala

Genoa je trećim porazom u nizu pala na 19. mjesto ljestvice sa samo šest osvojenih bodova. Iza njih je jedino Benevento.

Genoa, na čijoj klupi sjedi hrvatski strateg Ivan Jurić, izgubila je na svom stadionu Luigi Ferraris od najvećih i gradskih rivala Sampdorije s 2:0 u sklopu 12. kola talijanske Serie A.

Momčad je u vodstvo doveo Urugvajac Gaston Ramirez u 24. minuti nakon proigravanja glavom Duvana Zapate. Pritom je Ramirez pretrčao Ervina Zukanovića i u teškoj situaciji loptu prebacio preko istrčalog vratara Genoe Mattije Perina.

U 84. minuti Fabio Quagliarella postavio je konačnih 2:0. Nakon loše reakcije Miguela Velosa u opasnoj zoni, lopta dolazi do Zapate u kaznenom prostoru Genoe. Ponovno golman istrčava, a Kolumbijac nesebično dodaje usamljenom Quagliarelli koji šalje loptu u nebranjenu mrežu.

Genoa je trećim porazom u nizu pala na 19. mjesto ljestvice sa samo šest osvojenih bodova. Iza njih je jedino Benevento, donedavni drugoligaš koji u 11 utakmica ima jednako toliko poraza.