[Video] Serie A: Juventus grabi prema tituli

Torinska Stara dama je na domaćem terenu dočekala Chievo u utakmici 31. kola talijanskog prvenstva, a iznenađenja nije bilo. Juventus je slavio 2:0, golovima Gonzala Higuaina, te je tako potvrdio kako ne namjerava popustiti konkurenciji da mu se približi na vrhu.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije bio u sastavu, dok je otprije sezona za Marka Pjacu završila. Trener Allegri je tako novom pobjedom nadogradio na uspjeh ostvaren preko tjedna. Naime, Juventus se unatoč porazu od Napolija plasirao u finale talijanskog Kupa, a nakon trijumfa nad Chievom, Allegri može u miru pripremati momčad za veliki dvoboj u Ligi prvaka, gdje Juventus na svom terenu dočekuje Barcelonu.

U preostale dvije utakmice subotnjeg programa Serie A, nije bilo pobjednika, te je tako Sassuoulo uspio usporiti Atalantin niz pobjeda koji ih je katapultirao na europska mjesta. Atalanta nije u Bergamu uspjela slaviti, a domaćine je morao spašavati Cristante u 73. minuti. Prethodno je za goste poentirao Pellegrini, mladi Talijan koji je već sada na meti velikana poput Juventusa i Milana.

Dvoboj momčadi sa samog dna ljestvice je odigran u Empoliju, gdje je istoimeni domaćin dočekao posljednju Pescaru. Utakmica je završila 1:1, a oba gola su pala u prvom poluvremenu. Empoli je tako uspio prekinuti niz od čak sedam uzastopnih poraza, no još uvijek se drže na posljednjem mjestu koje znači spas od ispadanja u drugi rang natjecanja. S druge strane, Pescara je nakon osvojenog boda protiv Milana, opet uspjela otkinuti bod protivniku, no teško će se klub s Jadrana spasiti od ispadanja. Dodajmo još kako za momčad Zdeneka Zemana hrvatski igrači Robert Murić i Hrvoje Miličević nisu ulazili.