[VIDEO] Serie A: Kakav derbi! Inter do 87. minute s igračem manje vodio, Juventus upisao pobjedu!

Najveći derbi talijanskog nogometa opravdao je svoja očekivanja.

U utakmici 35. kola talijanske Serie A na Giuseppe Meazzi sastali su se Inter i Juventus, po mnogima najveći derbi talijanskog klupskog nogometa. Dramatičan susret završio je pobjedom gostiju od 3:2, kojom su ostali na četiri boda prednosti ispred Napolija, uz utakmicu više.

Već u 13. minuti Cuadrado je proigrao Douglasa Costu, koji matira bespomoćnog Handanovića i dovodi prednost Staroj dami. Samo dvije minute kasnije Vecino je nespretno nagazio na Marija Mandžukića pa mu je sudac pokazao izravni crveni karton.

Međutim, nije to omelo domaćine, koji se vraćaju u 52. minuti. Cancelo je izveo slobodni udarac, a Argentinac Mauro Icardi glavom izjednačio. Imao je tada Gonzalo Higuain veliku priliku, našao se sam pred slovenskim golmanom, no pucao pored gola.

Kazna je uslijedila u 65. minuti. Ivan Perišić probio je desnu stranu torinske obrane i prizemno centrirao, a Andrea Barzagli zabio autogol. Šok i nevjerica navijača gostiju, izmiče li im prvenstvo pred očima?

Ispostavilo se da ne izmiče. Tri minute prije kraja Cuadrado je prošao po desnoj strani i centrirao iz mrtvog kuta, a Škriniar na nevjerojatan način skrenuo loptu u vlastitu mrežu i izjednačio na 2:2.

U 89. minuti Paulo Dybala, koji je bio neprimjetan cijelu utakmicu, centrirao je, a Gonzalo Higuain glavom pucao i donio sva tri boda Juventusu te time kupio mir prije iduće tri odlučujuće utakmice o naslovu prvaka Italije. Mario Mandžukić iz igre je izašao u 66. minuti kada ga je zamijenio Bernardeschi, a Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijeli susret.