[Video] Serie A: Kalinić strijelac, Perica asistent

Nikola Kalinić bio je strijelac u visokoj pobjedi Milana protiv Chieva u Veroni, dok je Stipe Perica bio asistent u minimalnoj pobjedi njegovog Udinesea kod Sassuola.

U srijedu navečer odigrane su utakmice 10. kola talijanske Serie A. Milan je pobijedio na gostovanju u Veroni, a jedan od strijelaca bio je naš Nikola Kalinić. Stipe Perica je asistirao za minimalnu pobjedu njegovog Udinesea kod Sassuola.

Milan je u Veroni osvojio tri boda nakon pet utakmica bez pobjede. Negativna serija je stala na gostovanju kod Chieva koji je poražen 4:1. Prvi gol na utakmici postigao je Španjolac Suso za vodstvo Milana u 36. minuti. Fantastično je pogodio s ruba šestnaesterca u suprotni kut. U 42. minuti ponovno je Suso sudjelovao kod novog pogotka Milana. Ubacio je loptu s lijeve strane, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Slovenac Boštjan Cesar, nekadašnji igrač Dinama.

U 55. minuti Milan diže prednost na 3:0. Frank Kessie povukao je kontru i poslao loptu prema lijevoj strani gdje pronalazi Hakana Calhanoglua. Turčin udarcem po sredini unutar šestnaesterca pogađa mrežu. Chievo u 61. minuti postiže pogodak za smanjenje vodstva. Slovenac Valter Birsa u opasnoj zoni presjeca loptu Kessieja i prizemnim udarcem unutar šestnaesterca pogađa mrežu za 3:1. U 65. minuti Milan postiže pogodak za konačnih 4:1. Najbolji igrač utakmice Suso odlično je asistirao u šestnaesterac domaćina za Nikolu Kalinića. Kalinić u situaciji jedan na jedan s golmanom izlazi kao pobjednik i postiže svoj treći pogodak u ligi.

Udinese je slavio na gostovanju kod Sassuola minimalnom pobjedom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Čeh Antonin Barak u 32. minuti nakon asistencije našeg Stipe Perice.

Genoa, na čijoj klupi sjedi hrvatski trener Ivan Jurić, poražena je na svom stadionu Luigi Ferraris od Napolija, momčadi koje ove sezone u Serie A ne zna za poraz. Završilo je 3:2 za goste iz Napulja. Za Napoli su pogađali dvostruki strijelac Dries Mertens u 14. i 30. minuti, a u 60. minuti Ervin Zukanović skreće loptu u vlastitu mrežu. Za Genou su strijelci bili Adel Taarabt već u četvrtoj i Armando Izzo u 76. minuti. Za Napoli je Marko Rog ušao u igru u 71. minuti, a u 86. je zaradio žuti karton.

Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi ugostila Torino i upisala pobjedu 3:0. Strijelci za momčad iz Firence bili su Marco Benassi u 29., Giovanni Simeone u 66. i Khouma Babacar iz najstrože kazne u 75. minuti. Za pobjedničku momčad Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu.