[Video] Serie A: Lazio preokretom slavio protiv Sampdorije i ostao pri vrhu!

Lazio je trenutno na petom mjestu ljestvice sa sedam bodova zaostatka za vodećim Interom.

Sampdoria je ugostila Lazio na svom stadionu Luigi Ferraris u sklopu talijanske Serie A, a gosti iz Rima slavili su s 2:1 nakon preokreta.

Domaćin je poveo u 56. minuti. Strijelac je bio Duvan Zapata nakon lijepe timske akcije i asistencije Fabija Quagliarelle. U 79. minuti Lazio je došao do poravnjanja rezultata kada se nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina najbolje snašao Sergej Milinković-Savić i poentirao za 1:1.

U 91. minuti veliki preokret i pobjedu Laziju donosi Felipe Caicedo kada je pospremio odbijenu loptu u mrežu domaćina za konačnih 2:1.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Strinić nije konkurirao za Sampdoriju zbog ozljede, dok je Ivan Vargić, rezervni vratar Vatrenih i bivši igrač Rijeke, pobjedu Lazija odgledao s klupe.

Lazio je pobjedom ostao u utrci za vrh ljestvice. Trenutno je na petom mjestu ljestvice sa sedam bodova zaostatka za vodećim Interom. Također, ovo je rekordna sezona za rimski klub jer je prvi put u povijesti nakon prvih 14 utakmica u prvenstvu osvojio 32 boda.

U sljedećem kolu Laziju u goste dolazi Torino 11. prosinca, dok Sampdoria 9. prosinca gostuje kod Cagliarija na Sardiniji.