[Video] Serie A: Mandžukić isključen, Perica strijelac

Mario Mandžukić je već u 26. minuti morao napustiti teren zbog dva žuta kartona zarađena u istoj minuti, dok je Stipe Perica bio strijelac u teškom porazu Udinesea od Juventusa.

Juventus je upisao gostujuću pobjedu protiv Udinesea za koje je strijelac bio Stipe Perica, dok je Mario Mandžukić zbog dva žuta kartona morao napustiti teren. Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu u pobjedi Fiorentine kod Beneventa, a Genoa našeg Ivana Jurića na San Siru osvojila bod.

Udinese je ugostio branitelja naslova Juventus u sklopu 9. kola Serie A i upisao poraz 2:6. Domaćin je poveo već u 8. minuti. Stipe Perica je povukao kontru, ušao u šestnaesterac i matirao vratara Juventusa Gianluigija Buffona za rano vodstvo. Međutim, već u 14. minuti Juventus izjednačava. Udarac iz kuta izveo je Miralem Pjanić, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Brazilac Samir. U 20. minuti Juventus radi preokret. Juan Cuadrado ubacio je loptu s desne strane u šestnaesterac domaćina gdje pronalazi Samija Khediru koji glavom lijepo pogađa za prvo vodstvo Juventusa. Nakon pada Marija Mandžukića u šestnaestercu domaćina u 26. minuti nastao je kaos. Mandžukić je prvo kažnjen žutim kartonom zbog pokušaja simuliranja, a u istoj minuti dobiva i drugi žuti karton zbog prigovora sucu te je bio primoran napustiti teren.

Udinese početkom drugog poluvremena dolazi do izjednačenja. Igrala se 47. minuta kada je Danilo glavom poentirao nakon ubačaja Rodriga De Paule iz slobodnog udarca s desne strane. Juventus ponovno vodi u 52. minuti. Paulo Dybala ubacio je loptu iz slobodnog udarca s desne strane u šestnaesterac domaćina gdje je najviši u skoku bio Daniele Rugani. Već u 59. minuti Juventus diže prednost na 4:2. Dybala ubacuje loptu u šestnaesterac domaćina, Rugani glavom loptu spušta za Khediru koji iz voleja pogađa mrežu. U 87. minuti Khedira postiže hattrick prizemnim udarcem u suprotni kut nakon dodavanja Gonzala Higuaina. Do kraja utakmice Juventus postiže još jedan pogodak. Pjanić je zabio lijep pogodak s 25 metara udaljenosti nakon dodavanja Alexa Sandra.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu u gostujućoj pobjedi Fiorentine kod novog prvoligaša Beneventa. Za momčad iz Firence pogađali su Marco Benassi u 18., Khouma Babacar u 47. i Cyril Thereau iz najstrože kazne u 66. minuti. Benevento u devet kola ima devet poraza.

Genoa, koju s klupe vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, gostovala je na San Siru protiv Milana i odigrala neriješeno 0:0. Za domaćina je do 84. minute igrao oporavljenik Nikola Kalinić.

Od 20:45 kolo zatvaraju Lazio i Cagliari na Olimpicu.