[Video] Serie A: Mandžukić strijelac u pobjedi Juvea nad Crotoneom!

Mario Mandžukić odigrao je čitav susret protiv Crotonea i to na svojoj prirodnoj poziciji, onoj u samom vrhu napada i pritom postigao gol za vodstvo.

Branitelj naslova Juventus ugostio je na Allianz Stadionu Crotone u sklopu 14. kola talijanske Serie A i pritom upisao laganu pobjedu 3:0.

Trener Masimilliano Allegri odlučio je krenuti s Marijom Mandžukićem u vršku napada, a Gonzala Higuaina, inače prvog napadača, odlučio je ostaviti na klupi.

Nakon što nije bilo golova u prvo dijelu, otpor gostiju probio je upravo hrvatski nogometni reprezentativac. Igrala se 52. minuta kada je s desne strane ubacio Andrea Barzagli, a Mandžukić je odlično pogodio glavom iz teške pozicije za vodstvo 1:0. Hrvatskom napadaču to je bio treći gol u ligi.

Već u 60. minuti Juve je vodio 2:0 kada je Mattia De Sciglio fantastično pogodio s ruba šestnaesterca.

U 71. minuti Mehdi Benatia postavlja konačni rezultat utakmice. S desne strane je Miralem Pjanić ubacio pred gostujuća vrata, a lopta se odbila do Marokanca koji iz blizine pogađa nebranjenu mrežu za 3:0.

Mandžukić je odigrao čitav susret za Juventus, kao i Ante Budimir za Crotone koji je pritom u 32. minuti zaradio žuti karton.

Juventus je ovom pobjedom ostao na trećoj poziciji te zaostaje za prvoplasiranim Napolijem četiri boda. Crotone je, unatoč porazu, ostao na 15. mjestu ljestvice.