[Video] Serie A: Napoli ostao na vrhu, Kaliniću 90. minuta u porazu Milana

Napoli sada ima 35 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Juventusa koji u nedjelju gostuje kod Sampdorije.

Trenutno vodeći klub talijanske Serie A Napoli je s 2:1 porazio Milan u velikom derbiju 13. kola Serie A. U napetom derbiju presudio je puno bolji napad Napolija, a vratar Milana Gianluigi Donnarumma je bio kao na streljani te je skupio čak osam obrana.

U 33. minuti Lorenzo Insigne je zabio za vodstvo Napolija 1:0 vješto izbjegavši zaleđe nakon dubinskog dodavanja Jorginha. U 73. je Piotr Zielinski povećao prednost vodeće momčadi lige. U 78. minuti za Napoli je ušao i hrvatski nogometni reprezentativac Marko Rog. U sudačkoj nadoknadi Milan je uspio doći do utješnog gola kada je Alessio Romagnoli zabio fantastičan pogodak udarcem iz daljine za konačnih 2:1.

Nikola Kalinić je odigrao svih 90 minuta u napadu Milana koji je uputio samo tri udarca u okvir gola.

Napoli sada ima 35 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Juventusa koji u nedjelju gostuje kod Sampdorije, dok je Milan sedmi s 19 bodova.