[VIDEO] Serie A: Napoli šesticom preuzeo vrh, Strinić asistent u remiju Torina i Sampdorije

Osim što su ranije jučer Juventus i Milan na krilima Dybale, Mandžukića i Kalinića pobijedili Sassuolo i Udinese, odigrane su i preostale utakmice četvrtog kola talijanske Serie A.

Napoli je na domaćem terenu sa čak 6:0 deklasirao Benevento i ostavio ga na posljednjem mjestu. Strijelci za Napolitance bili su Allan, Insigne i Callejon, a Dries Mertens postigao je hat-trick (dva gola iz kaznenog udarca) i time odveo Napoli na vrh ljestvice. Marko Rog u igru je ušao u 73. minuti.

Cagliari je u gostima pobijedio SPAL 2:0. u 17. minuti Barella je nakon odbijanca zabio za 1:0, a Joao Pedro u 68. minuti je nakon asistencije Fariasa odličnim golom u same rašlje potvrdio pobjedu gostiju.

Ivan Strinić u 66. minuti izašao je iz igre u remiju svoje Sampdorije na gostovanju u Torinu, završilo je 2:2. Čim se krenulo sa centra Ramirez je centrirao, a Zapata doveo Sampu u vodstvo. Već u 13. minuti Niang je dodao za Basellija, koji je eurogolom izjednačio, a samo dvije minute kasnije Ljajić je dodao Belottiju, koji je uz pomoć stative preokrenuo rezultat. Ipak, Strinić je u 34. minuti centrirao, a Fabio Quagliarella donio bod gostima.

I Chievo i Atalanta su remizirali, bilo je 1:1. U 52. minuti Bastien je odličnim udarcem s 20 metara doveo momčad iz Verone u prednost, no Gomez je iz kaznenog udarca pet minuta prije kraja donio bod gostima.

U posljednjoj utakmici dana Lazio se iz Genoe vraća sa sva tri boda jer je upisao 3:2 pobjedu. U 13. minuti Quissanga je pogodio nakon prekrasno izvedenog izvedenog slobodnog udarca Milinković-Savića, no u 57. minuti Pellegri na drugoj strani uzvraća i izjednačuje. Ciro Immobile je nakon soloprodora i prizemnog centaršuta Lukakua vratio Lazio u vodstvo, no u 73. minuti Zukanović je centrirao, a Pellegri klizećim startom i svojim drugim golom izjednačio na 2:2. Ipak, pobjedu Rimljanima svojim drugim golom donosi Immobile uz pomoć stative osam minuta prije kraja.

Serie A, četvrto kolo:

Napoli 6:0 Benevento (Allan 3., Insigne 15., Mertens 27., 65. – 11m, 90. – 11m, Callejon 32.)

SPAL 0:2 Cagliari (17. Barella, 68. Pedro)

Torino 2:2 Sampdoria (Baselli 13., Belotti 15. / 1. Zapata, 34. Quagliarella)

Chievo 1:1 Atalanta (Bastien 52. / 85. – 11m Gomez)

Genoa 2:3 Lazio (Pellegri 57., 73. / 13. Bastos, 70., 82. Immobile)