[VIDEO] Serie A: Napoli u derbiju razbio Lazio, igrali Strinić i Rog

Ivan Strinić odigrao je cijeli susret u pobjedi njegovog Napolija nad Lazijem u posljednjoj utakmici 31. kola talijanskog prvenstva. Ovo je ujedno bio i derbi kola, nakon kojeg su Napolitanci pobjegli Laziju na trećem mjestu na velikih sedam bodova sedam kola prije kraja.

Prvu priliku vidjeli smo u 14. minuti, no pokušaj Milinković-Savić  s ruba kaznenog prostora Reina je s lakoćom obranio. Na drugoj strani, iz prve prilike gosti su poveli. Igrala se 25. minuta kad je Hamšik odlično prizemno centrirao, a Jose Maria Callejon zabio za 1:0. Do kraja prvog dijela Immobile je iz daljine pucao preko gola, baš kao i Insigne na drugoj strani i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

U nastavku već u 51. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Allan je centrirao, a Insigne ispod Strakoshe povisio na 2:0 Mogli su Milinković-Savić i Gabarron smanjiti rezultat, no siguran je na vratima ponovno bio Reina.

Domaćin se u potpunosti odvojio, što je iskoristio Insigne i nakon centaršuta Zielinskog sjajnim poluvolejom u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 3:0. Kod domaćih Ivan Vargić ostao je na klupi, a Marko Rog za Napolitance ušao je u 79. minuti.