[VIDEO] Serie A: Pašalić strijelac u teškom porazu Milana

U posljednjoj utakmici 35. kola talijanske Serie A Roma je na San Siru pobijedila Milan rezultatom 4:1, a jedini pogodak za domaćine je postigao hrvatski igrač Mario Pašalić.

Roma je od početka opravdala status favorita u dvoboju s Milanom i već u 8. minuti goste u vodstvo dovodi najbolji strijelac lige Edin Džeko lijepim udarcem. BIH reprezentativac je ponovno strijelac u 28. minuti kada se najbolje snalazi nakon jednog kornera, a s 2:0 su ekipe otišle na poluvrijeme. U drugom dijelu stvari se nisu promijenile, puno jači sastav Rome je kontrolirao zbivanja na utakmici, no Milan uspijeva smanjiti preko Marija Pašalića koji je dobro pratio prebacivanje lopte Ocamposa na drugoj stativi. Pašaliću je ovo već peti gol u sezoni i treći u posljednja četiri nastupa. No, veselje za Milan uslijed smanjivanja rezultata nije dugo trajalo, pa El Shaarawy praktički u sljedećem napadu lijepo odmjerenim udarcem vraća prednost na dva gola razlike. El Shaarawyu je ovo tek četvrti gol u sezoni, a pogodak nije slavio budući da se radi o bivšem igraču Milana. Do kraja susreta pocrvenio je Paletta nakon zaustavljanja Salaha u izglednoj prilici za gol, a najstrožu kaznu je realizirao kapetan Rome De Rossi iako je mladi Donnarumma bio na toj lopti.

Ovom pobjedom Roma nastavlja borbu s Napolijem za drugo mjesto koje izravno vodi u Ligu prvaka sljedeće godine, a Milan, Inter i Fiorentina kao da se bore tko će gore odigrati svoje utakmice kako ne bi bili na šestom mjestu koje vodi u kvalifikacije za Europa Ligu.