[Video] Serie A: Perišić postigao hattrick, Brozović asistent; Inter na vrhu lige!

U sljedećem kolu, 9. prosinca, igra se veliki talijanski derbi kada Interu u goste dolazi Juventus.

Inter je ugostio na stadionu Giuseppe Meazza Chievo iz Verone i pritom upisao laganu i rutiniranu pobjedu rezultatom 4:0 u sklopu 15. kola talijanske Serie A. Svoj doprinos novoj pobjedi Intera dali su hrvatski nogometni reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

Igrala se 23. minuta susreta kada je Inter poveo. S lijeve strane sjurio se u šestnaesterac gostiju Davide Santon i pritom uputio udarac koji brani vratar gostiju Stefano Sorrentino, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Perišić za vodstvo domaćina.

U 38. minuti domaćin udvostručuje prednost. Brozović šalje odličnu loptu u prostor za Maura Icardija koji postiže pogodak unutar kaznenog prostora za 2:0. Argentincu je to bio već 16. pogodak u ligi.

Novi pogodak u mreži gostiju postignut je u 57. minuti. Perišić je presjekao jednu loptu na protivničkoj polovici, potom se sjurio u šestnaesterac gostiju da bi na kraju fantastično pogodio u suprotni kut gola za 3:0.

Tri minute poslije na semaforu je već 4:0 za Inter. S desne strane ubacio je Antonio Candreva, a loptu je u mrežu glavom pospremio Slovak Milan Skriniar.

U 92. minuti Perišić je postigao hattrick. Najbolje se snašao u gužvi i pospremio odbijanac u mrežu za visokih 5:0. Našem reprezentativcu to je bio sedmi ligaški pogodak.

Inter se ovom pobjedom popeo na vrh prvenstvene ljestvice s bodom više od Napolija i dva boda više Juventusa. Također, jedina su momčad koja ne zna za poraz u sezoni. U sljedećem kolu, 9. prosinca, igra se veliki talijanski derbi kada Intera očekuje teško gotovanje kod Juventusa našeg Marija Madžukića i Marka Pjace u Torinu.