[VIDEO] Serie A: Perišić umalo tragičar, Brozovićeva asistencija odvela Inter u Ligu prvaka!

Nerazzurri će ponovno zaigrati u Ligi prvaka nakon dugih šest godina.

Nogometaši milanskog Intera nakon dugih šest sezona izbivanja od iduće sezone konačno se vraćaju u najelitnije klupsko nogometno natjecanje, Ligu prvaka, a to su učinili na nevjerojatan način.

Pobijedili su Lazio u gostima 3:2 te tako u izravnom okršaju za četvrto mjesto izborili Ligu prvaka i vrtoglavih 14 milijuna eura za sudjelovanje. A sve je počelo nesretno po Nerazzurre kada je već u devetoj minuti Felipe Anderson centrirao, Ivan Perišić katastrofalno reagirao, Stefan Milinković-Savić uposlio Adama Marušića, a on nabio hrvatskog reprezentativca u glavu, od kojeg se lopta odbila u gol.

Ipak, u 29. minuti korner je izveo Marcelo Brozović, a najbolje se snašao Danilo D’Ambrosio i izjednačio.

Svega četiri minute prije odmora Felipe Anderson je fenomenalnom loptom pronašao Senada Lulića, a on izašao sam pred Handanovića i zabio za novo vodstvo Rimljana. Interovi igrači nisu se predavali, a u 71. minuti sudac Gianluca Rocchi prvo je pokazao na bijelu točku za Inter, ali je promijenio odluku koristeći videotehnologiju.

No, ni to nije pokolebalo goste. Sedam minuta kasnije Stefan De Vrij napravio je prekršaj za najstrožu kaznu, a Argentinac Mauro Icardi ju iskoristio i izjednačio na 2:2.

Trebao je Interu još jedan gol za Ligu prvaka, a do njega je došlo u 81. minuti, samo dvije minute nakon što je Lulić zaradio crveni karton. Brozović je izveo korner, a Matias Vecino glavom zabio za pobjedu. Perišić i Brozović odigrali su cijelu utakmicu.