[VIDEO] Serie A: Stipe Perica u deset minuta srušio Cagliari, Empoli pobijedio Milan

33. kolo talijanske Serie A je donijelo pregršt uzbuđenja i jako puno golova. U odigranih osam utakmica mreže su se tresle nevjerojatnih 39 puta, a još su preostale utakmice Juventus – Genoa (večeras) i Pescara – Roma (ponedjeljak).

U Udinama su domaćini svladali Cagliari uz veliki doprinos hrvatskog igrača Stipe Perice. Perica je prvo u 70. minuti postigao svoj peti ovosezonski ligaški gol, da bi tri minute kasnije asistirao Angelli za 2:0 Udinesea. Do kraja susreta je samo Marco Borriello potpisao utješni gol za goste, te je tako Udinese došao do vrijedne pobjede.

Milan je na Meazzi dočekao davljenika Empoli i u ludoj utakmici uspio izgubiti 2:1. Milan je nizao prilike, a prvi su do vodstva došli gosti pogotkom Mchedlidzea nakon loše reakcije Zapate. Potom je Mario Pašalić iznudio kazneni udarac za Milan, no to je uspio promašiti Suso. U jeku naleta Milana Thiam iz kontre u 67. minuti povećava vodstvo Empolija, da bi rezultat ubrzo nakon toga smanjio Lapadula. Do kraja utakmice Milan je nastavio s pritiskom (ukupno 20 udaraca), Ocampos je pogodio prečku, Pašalić se našao u nekoliko prilika, no Montellina ekipa nije uspjela doći niti do izjednačenja.

Navedeni rezultat je bitno naštetio Milanovim šansama za hvatanje europskih pozicija, dok je Empoli u dva kola pobijedio Fiorentinu i Milan i zadržao pet bodova prednosti od 18. Crotonea, koji je danas također slavio.

Serie A, 33. kolo (23.travnja):

Sassuolo – Napoli 2:2 (Berardi 59′, Mazzitelli 80’/Mertens 52′, Milik 84′)

Udinese – Cagliari 2:1 (Perica 70′, Angella 73’/Borriello 86′)

Sampdoria – Crotone 1:2 (Schick 20’/Falcinelli 67′, Nwankwo 80′)

Milan – Empoli 1:2 (Lapadula 72’/Mchedlidze 40′, Thiam 70′)

Lazio – Palermo 6:2 (Immobile 8′, 9′, Keita 21′, 24′ P, 26′, Crecco 90’/Rispoli 46′, 52′)

Chievo – Torino 1:3 (Pellissier 65’/Ljajić 52′, Zappacosta 56′, I.Falque 75′)